O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Nareszcie weekend czyli co warto zobaczyć w telewizji: 29 czerwca - 1 lipca

29 czerwca 2018, Wiola Nowak

Ostatni samuraj

Weekend czas zacząć! Na piątkowy wieczór przygotowaliśmy dwie zabawne propozycje, które pozwolą odprężyć się po ciężkim tygodniu, oraz jedną „ponurą” – dla nocnych marków i widzów o mocnych nerwach. Każdy z sobotnich filmów będzie doskonałą okazją do podróży w czasie i przestrzeni. Niedziela natomiast upłynie zdecydowanie pod znakiem obrazów historycznych. Udanych seansów!

PIĄTEK, 29.06.

Switch – trudno być kobietą, TVP 2, 20:10
I Bóg stworzył kobietę! Tym razem z mężczyzny, który przed obliczem Najwyższego stanął po śmierci zafundowanej mu przez trzy żądne zemsty (byłe) kochanki. By dostać się do nieba, rzeczony Steve (Perry King) zostaje zesłany na ziemię, gdzie pod postacią uroczej Amandy (Ellen Barkin) doświadcza wszelkich cierpień, które w poprzednim życiu zadawał niewiastom. A że nieznośnym podrywaczem, maczo, seksistą i szowinistą był, przekonuje się na własnej skórze, że kobietom z takimi jak on łatwo nie jest. W pewnym momencie staje się łupem swojego najlepszego przyjaciela – Waltera (Jimmy Smits).

Nigdy w życiu, TVN 7, 21:50
Adaptacja bestselleru Katarzyny Grocholi. Stabilne życie Judyty (wspaniała Danuta Stenka) przerywa zatrważające oświadczenie jej męża: Tomasz (Jan Frycz) zakochał się w młodszej kobiecie! Załamana bohaterka w jednej chwili traci rodzinę oraz dom. Do tego w pracy piętrzą się problemy, nastoletnia córka (Joanna Jabłczyńska) nieustannie się buntuje, a dojrzali rodzice po kilkudziesięciu latach małżeństwa chcą się rozwieść. Dzięki pomocy przyjaciółki (Joanna Brodzik), Judyta prędko staje na nogi i zaczyna dokonywać rzeczy, które wcześniej wydawały jej się niemożliwe, bawiąc i wzruszając przy tym widza do łez. W myśl zasady: „jak kochać to księcia, a jak kraść to miliony!”.

Dom zły, Stopklatka TV, 00:05
Mroczny dramat kryminalny Wojciecha Smarzowskiego toczy się w peerelowskiej Polsce. Załamany po śmierci żony Edward Środoń (Arkadiusz Jakóbik), popada w alkoholizm, traci pracę, a w efekcie „rzuca wszystko i wyjeżdża w Bieszczady”. Po drodze nieoczekiwanie ląduje w domu Zdzisława i Bożeny Dziabasów (Marian Dziędziel, Kinga Preis). Beztroska libacja kończy się morderstwem. Cztery lata później porucznik Mróz (Bartłomiej Topa) rozpoczyna śledztwo. Środoń zostaje oskarżony o popełnienie zbrodni. Czy słusznie? Nie wiadomo, bo odkrycie prawdy nie leży w niczyim interesie. Wielopoziomowa intryga odkrywa najbardziej dojmujące cechy polskiego społeczeństwa: pijaństwo, cwaniactwo, kolesiostwo, kombinatorstwo.


SOBOTA, 30.06.

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa, POLSAT 20:05
Pełna spektakularnych efektów specjalnych ekranizacja pierwszej części siedmiotomowego cyklu C.S. Lewisa. Czwórka rodzeństwa (Łucja, Zuzanna, Edmund i Piotr Pevensie) zakrada się do magicznej szafy stojącej w domu pewnego (ekstrawaganckiego) Profesora. Mebel okazuje się być przejściem do baśniowej krainy, w której dzieci spotykają nieprawdopodobne przygody oraz nieszablonowe postaci ze świata zwierząt. Młodym bohaterom przyjdzie walczyć w interesie króla (Lwa Aslana) i mieszkańców Narnii o wyzwolenie jej spod jarzma Białej Czarownicy. Idealna propozycja dla fanów gatunku fantasy.

Mad Max, TV Puls, 22:00
Film sensacyjny z gatunku science-fiction. Klasyk pełnego pościgów „kina samochodowego” końcówki lat 70. W bliżej nieokreślonej przyszłości nieistniejącego australijskiego Miasta Słońca, na straży porządku publicznego stoi bezwzględny policjant, tytułowy Mad Max. Pech sprawia, że nieumyślnie przyczynia się on do spowodowania śmierci lidera gangu motocyklowego, Nocnego Jeźdźca. Pozostali członkowie bandy solidarnie postanawiają wymierzyć sprawiedliwość „glinie”. Skutecznie zamieniają w piekło nie tylko życie jego samego, ale i całego miasta. Mad Max rezygnuje z służby i rozpoczyna działania na własną rękę.

American Hustle. Amerykański przekręt, TVP Kultura, 20:00
Doskonałe oszustwo, obsada i ścieżka dźwiękowa składają się na ogromny sukces filmu Davida O. Russella. Fabuła luźno powiązana z prawdziwymi wydarzeniami przenosi widza do amerykańskich realiów lat 70. XX wieku, by uświadomić mu, że od tamtej pory realia społeczno-polityczne w USA niewiele się zmieniły, a „American Dream” łatwo może zamienić się w „American Nightmare”. Sprytny Irving Rosenfeld (Christian Bale) wraz z seksowną kochanką Sydney Prosser (Amy Adams) bogacą się na oszustwach i wyłudzeniach finansowych. Niestety, zostają zdemaskowani przez (nietuzinkowego) agenta FBI, Richiego DiMaso (Bradley Cooper). By uniknąć kary, muszą pomóc mu w poważnej akcji antykorupcyjnej. Robią to w sposób inteligentny, błyskotliwy, dowcipny i – do ostatniej sceny – zaskakujący.


NIEDZIELA, 01.07.

Ostatni samuraj, TVN, 20:00
Weekendowa dawka orientu w dramacie historycznym wyreżyserowanym przez Edwarda Zwicka z nieprawdopodobną muzyką mistrza – Hansa Zimmera. Rok 1876, po zakończeniu wojny secesyjnej kapitan Nathan Algren (Tom Cruise) popada w depresję. Kiedy dostaje propozycję wyjazdu do Japonii celem szkolenia tamtejszych wojowników z użycia broni palnej, bez wahania wyjeżdża. Mimo zastosowania nowoczesnych metod, jego niedoświadczona armia ponosi klęskę w starciu z samurajami walczącymi pod wodzą Katsumoto (Ken Watanabe). Dowódca trafia do niewoli, która niespodziewanie pozwala mu odzyskać równowagę psychiczną. Niejako w ramach wdzięczności, Algren postanawia zmienić front. W kolejnej walce odważnie, lojalnie i honorowo, a więc zgodnie z kodeksem bushidō, staje po stronie samurajów.

Pułkownik Kwiatkowski, TVP Historia, 19:55
Komedia obyczajowa w reżyserii Kazimierza Kutza, w której wątek polityczny-wojenny intensywnie przeplata się z miłosnym. Andrzej Kwiatkowski (Marek Kondrat), lekarz wojskowy w stopniu kapitana, w zamian za przeprowadzenie udanej operacji na pułkowniku UB, Kiziorze (Adam Ferency), otrzymuje dodatkowy urlop. Nieprawdopodobny ciąg zdarzeń (wyjazd do Warszawy, spotkanie pięknej-znajomej sprzed lat, konflikt z rosyjskim oficerem) sprawia, że główny bohater, dla ratowania własnego życia i zdrowia, musi udawać wiceministra Bezpieczeństwa Publicznego. Po sukcesie całej akcji łapie wiatr w żagle! Postanawia nie wychodzić z roli wysoko postawionego Sowiety, dzięki czemu wraz ze zorganizowaną grupą kolegów udaje mu się wyzwolić więźniów politycznych, a tym samym ośmieszyć ówczesny aparat władzy.

Troja, TNT, 21:00
Adaptacja najsłynniejszego mitologicznego konfliktu w reżyserii Wolfganga Petersena pełna niesamowitych efektów wizualnych z doskonałą scenografią i świetną grą aktorską. Trojański książę, Parys (Orlando Bloom), dopuszcza się porwania przepięknej żony króla Sparty, Heleny (Diane Kruger). Jej mąż, Menelaos (Brendan Gleeson), niesiony niepohamowanym gniewem i żądzą zemsty, prosi o pomoc w zorganizowaniu armii swego brata Agamemnona (Brian Cox). Wkrótce wielotysięczna armia Greków oblega Troję. Po jednej ze stron walczy nieposkromiony Achilles (Brad Pitt), po drugiej niezwyciężony Hektor (Eric Bana). Kiedy szala zwycięstwa przechyla się na stronę „gospodarzy”, „goście” postanawiają użyć podstępu.

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC