O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Impala na ostatniej prostej

20 listopada 2020, J.B.

  Supernatural

  15 sezonów, łącznie 327 odcinków - to wszystko w ciągu 15-stu lat. Tyle właśnie poświęcili mu najwytrwalsi fani, oglądając regularnie od pierwszego odcinka. Miał on premierę 13 września 2005 roku. Niestety "rodzinny biznes" dobiegł już końca.

  Na ten magiczny koniec oczekiwali ze smutkiem wszyscy fani. Przez tak długi okres nie da się nie przywiązać do bohaterów, przeżywając z nimi zarówno pozytywne momenty, jak i te gorsze. Już w ubiegłym roku Jared Padalecki (Sam Winchester), w wywiadzie napomniał, że bez względu na wszystko bracia Winchester odnajdują w zakończeniu formę wewnętrznego spokoju. Finał skupi się na Samie i Dean'ie, zobaczymy w nim jak rozwinęli się przez te ostatnie 15-ście sezonów. Jensens Ackles (Dean Winchester) potwierdził wersję swojego serialowego brata, dodając, że zakończenie tak jak zadowoliło obsadę, tak zadowoli z pewnością i fanów. Jared Padalecki pokusił się nawet o stwierdzenie, że ostatni odcinek jest jego ulubionym..

  Od 2005 roku serial łączył w sobie elementy dramatu familijnego, horroru, kryminału, akcji czy komedii. Bawił, emocjonował i wzruszał do łez. Twórcom nigdy nie zabrakło pomysłów na nowe przygody braci Winchester. Walczyli z ludźmi, potworami, duchami, stworami, aniołami i demonami, a także bogami i samą Śmiercią. Nie da się nie zauważyć, że momentami można było wyczuć wtórność, ale po chwili serial ponownie porywał, no i zawsze z przyjemnością wracało się do przygód walczących ze złem braci..

  "Supernatural" jest chyba jedynym serialem, którego twórcy i obsada potrafili tak podtrzymać zainteresowanie widowni poprzez ścisły kontakt z fanami. Serialowi Sam i Dean, nazywani przez fandom pieszczotliwie "naszymi chłopcami", dopóki nie założyli rodzin, co roku w przerwie zdjęciowej potrafili zagościć na około 10 konwentach. Fandom nie był dłużny - można powiedzieć, że to tylko dzięki niemu serial przetrwał te kilkanaście lat. A wpadało mu mnóstwo kłód pod nogi. I to takich jak zmiana stacji z WB na CW, nieprzychylność władz nowej stacji, dwukrotną zmianę showrunnera, a nawet spadek oglądalności. I mimo to potrafił wygrać Peaple's Choice Awards w kategorii dramat..

  Można rzec więc, że ostatni odcinek przynosi koniec nie tylko serialu, ale i pewnej epoki. Winchesterowie przysporzyli nam wiele emocji i niezapomnianych chwil. A "Carry On My Wayward Son", czy kawałki AC/DC zawsze będą budziły nostalgiczne wspomnienia pełne dramatu, wzruszeń, ale i humoru i zaskoczeń.