O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Co łączy zespół Metallica i muzykę symfoniczną? Wspólny koncert!

10 września 2020, A.M.

Metallica and SanFrancisco Symphony S&M2

Zespół muzyczny Metallica jest słusznie kojarzony z ciężką, (jak sama nazwa wskazuje) metalową muzyką. Grupa została uznana na całym świecie ze względu na swój dorobek muzyczny - i nie tylko. W dobie pandemii brak większych koncertów czy wydarzeń muzycznych. Metallica w duecie z... Orkiestrą Symfoniczną z SanFrancisco (bardzo lubianą) postanowiła naprawić ten problem. Razem nagrali koncert o nazwie S&M2.


Zespół muzyczny Metallica jest słusznie kojarzony z ciężką, (jak sama nazwa wskazuje) metalową muzyką. Grupa została uznana na całym świecie ze względu na swój dorobek muzyczny - i nie tylko. W dobie pandemii brak większych koncertów czy wydarzeń muzycznych. Metallica w duecie z... Orkiestrą Symfoniczną z SanFrancisco (bardzo lubianą) postanowiła naprawić ten problem. Razem nagrali koncert o nazwie S&M2. Skąd ta "2"? Co ciekawe jest to ich drugi w całej karierze koncert z tą orkiestrą. (Poprzedni - S&M - z roku 1999 zdobył nagrodę Grammy!). Najnowszy koncert odbył się w roku 2019. Była to niezwykła uczta dla uszu, ale też świetnie ułożone widowisko muzyczne. Można śmiało polecić je fanom różnego rodzaju muzyki, ponieważ udział orkiestry symfonicznej, nadaje muzyce szczególne brzmienie.

Więc jeśli brakuje Wam koncertów i wydarzeń muzycznych połączonych z nagraniem muzyków, wówczas zdecydowanie doradzamy kupno nagrania z tego koncertu. Nagranie dostępne jest w różnych formatach. Od końca sierpnia (28) można je zakupić choćby na blue-ray - w przystępnej cenie. Dostępne są też wersje limitowane: z dodatkami takimi jak choćby: plakat czy kostki do gry. Posiadaczom niezwykłego nagrania wystarczy wtedy sprzęt przynajmniej średniej klasy, by mieć własny koncert w domu: piękne widowisko, połączone z mistrzowską muzyką.

Oczywiście nikt nie chce kupować przysłowiowego "kota w worku". Dlatego 4 nagrania zostały umieszczone na portalu youtube. Pozostałe utwory także są dostępne - ale jedynie w wersji audio. Cały koncert składa się z 20 utworów i trwa ponad 2,5 h. Warto wspomnieć, że nagranie z koncertu zyskało tak dużą popularność i zafascynowało tak wiele osób, że podczas jesieni 2019 roku, nagranie koncertu było odtwarzane w wielu kinach. Sam koncert odbył się 6 i 8 września tego samego roku. Orkiestrą - która pięknie uzupełniała się z muzyką zespołu - kierował Edwin Outwater. Montażem nagrania zajął się Joe Hutching. Bardzo polecamy zakup i zapoznanie się z "kinowym" koncertem S&M2 w wykonaniu kultowego zespołu Metallica oraz doskonałej Orkiestry Symfonicznej z SanFrancisco. Poniżej dostępne są linki do 4 nagrań, które można obejrzeć i wysłuchać za darmo.

Metallica & San Francisco Symphony:

For Whom the Bell Tolls

Nothing Else Matters

Moth Into Flame

No Leaf Clover

https://vod.plus?cid=fAmDJkjC