O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Telewizor Smart TV – co to jest? Czy warto? Odpowiadamy!

21 stycznia 2020, Administrator

Telewizor Smart TV

Telewizja w XXI wieku wcale nie odeszła do lamusa. Wręcz przeciwnie – telewizor wrócił do łask i stał się częstym towarzyszem naszych filmowych i serialowych podróży. Nie można jednak powiedzieć, że sposób, w jaki oglądamy telewizję, w ogóle się nie zmienił. Dzisiaj do oglądania telewizji nie potrzebujemy anteny, a współczesny telewizor musi mieć przede wszystkim połączenie z internetem. Telewizor Smart TV to zupełnie nowy wymiar rozrywki. Co to jest? Wyjaśniamy w naszym poradniku.

Smart TV – oglądanie na zawołanie

Sama idea oglądania wybranych materiałów w dogodnym dla nas momencie, niezależnie od programu telewizyjnego, nie jest aż tak nowa. Już 10, 15 lat temu dekodery telewizji satelitarnej umożliwiały rejestrowanie zaprogramowanych materiałów i odtwarzanie ich nawet kilka dni po emisji. Telewizory Smart TV z dostępem do internetu zdefiniowały jednak na nowo telewizję na zawołanie. Dostępność kanałów streamingowych z poziomu telewizora sprawiła, że możemy wybrać nie tylko termin, ale i ilość oglądanych przez nas filmów czy seriali.

Smart TV to oprogramowanie, dzięki któremu możemy za pomocą pilota wybrać na ekranie telewizora jedno z wielu źródeł. Dzięki podłączeniu do internetu mamy niemal nieograniczone zasoby. Dystrybutorzy, świadomi rewolucji jaka zaszła w sposobie oglądania telewizji, dbają zaś o to, by dostępne online materiały były najlepszej możliwej jakości.

Decydując się na telewizor Smart TV, chociażby takie jak telewizory Samsung 4K, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. Ułatwiają one korzystanie z urządzenia. Jeśli natomiast masz swoje ulubione serwisy streamingowe koniecznie dowiedz się, czy wybrany przez Ciebie model posiada do nich dostęp.

TV Alliance – ukłon w stronę użytkowników

Kilka lat temu możliwości telewizora uzależnione były od znajdującego się na nim oprogramowania. To zaś leżało przede wszystkim w gestii producenta. Od niedawna ci idą na rękę odbiorcom i dzięki porozumieniu TV Alliance kupując nowy telewizor możesz mieć pewność, że niezależnie od jego marki będziesz miał dostęp do tych samych funkcji. W skład TV Alliance wchodzą m. in. LG, Philips, Panasonic i Toshiba.

Dodatkowe funkcje – w co jeszcze warto zainwestować?

Poprawiająca się jakość materiałów serwisach streamingowych sprawia, że użytkownicy chętniej wybierają telewizory o parametrach poprawiających komfort oglądania. Jeśli ten aspekt jest ważny również dla Ciebie, pamiętaj, by wybrany przez Ciebie model posiadał:

rozdzielczość 4K
Dobra widoczność detalu sprawia, że nawet na domowej kanapie możemy poczuć się jak na kinowym fotelu. Pamiętaj jednak, że wyższe rozdzielczości wymagają też sporego ekranu, dlatego jeśli celujesz w telewizor o przekątnej 32 cali, nie wydawaj pieniędzy na standard 4K, który i tak nie będzie na tak małej matrycy widoczny.

ambilight
System diod świetlnych umieszczonych na tylnej części ekranu dostosowuje się do barw, które w danym momencie wyświetla matryca. Dla Ciebie będzie to oznaczać efekt „rozciągnięcia” koloru poza ramy telewizora.

łączność Bluetooth
Dzięki temu udogodnieniu połączysz telewizor z innymi urządzeniami bez kabla. W ten sposób Twój salon będzie nie tylko funkcjonalny, ale i nowoczesny.