O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Telewizory LED – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

20 stycznia 2020, Administrator

TLC

Mimo upływu lat telewizory z wyświetlaczem LED wciąż cieszą się wśród klientów ogromną popularnością. Trudno się dziwić – oprócz stosunkowo niewielkiej ceny oferują naprawdę dużo przydatnych na co dzień rozwiązań. Czym różnią się telewizory LED od urządzeń wyposażonych w technologię LCD i OLED? Po czym poznać dobry telewizor LED i ile powinieneś przeznaczyć na jego zakup? Sprawdź w naszym dzisiejszym poradniku.

LCD czy LED

Tym, co odróżnia telewizory LED, czyli Light-Emitting Diode od LCD (Liquid Crystal Display) już na pierwszy rzut oka, jest ich wygląd. O ile telewizory LCD są dość słusznych rozmiarów (szczyt ich popularności przypadał przecież na przełom ubiegłego i obecnego wieku, gdy nie mogliśmy cieszyć się wąskimi ramkami odbiorników) o tyle telewizory LED zachwycają swoją smukłością – zwłaszcza, gdy mówimy o telewizorach z kategorii Edge Led. Nie bez znaczenia jest także jakość wyświetlanych obrazów; w przypadku LED nasycenie pojawiających się na ekranie kolorów jest zdecydowanie większe.

OLED czy LED

OLED (Organic Light-Emitting Diode) to nic innego jak nowsza generacja telewizorów LED-owych. Charakteryzują się one lepszym odzwierciedleniem barw i szybszym czasem reakcji, co może mieć szczególne znaczenie podczas oglądania programów sportowych czy filmów akcji. Wady technologii OLED? Przede wszystkim dość wysoka cena. Chcąc kupić porządny telewizor OLED renomowanej marki, musisz liczyć się z wydatkiem minimum 8 tysięcy złotych. Porównaj telewizory LED i OLED na Neonet i zdecyduj, w który z nich warto zainwestować.

Jaki telewizor kupić? Polecane telewizory LED

Telewizor TCL U60P6026 UHD

Pierwszym z proponowanych przez nas LED-ów jest telewizor 60 cali U60P6026 UHD od TCL. Wyposażono go we wszystko, czym powinien wyróżniać się dobry odbiornik ze średniej półki cenowej: rewelacyjną rozdzielczość w jakości 4K, tryb odtwarzania filmów w HDR, wyświetlający obrazy z zakresie jasności zbliżonym do możliwości ludzkiego oka, czy Smart TV, pozwalający na maksymalną personalizację ustawień. Cena regularna telewizora wynosi w tym momencie 2999 zł.

Telewizor Thomson 43UD6306 UHD

Kolejną z naszych propozycji jest budżetowy model 43UD6306 firmy Thomson, o dochodzącej do 45 cali przekątnej ekranu i klasie energetycznej A+. Dzięki obecności trybu gamingowego bez najmniejszego problemu odpalisz na nim ulubioną grę. Urządzeniem możesz sterować zarówno przez klasycznego pilota, jak i przy użyciu smartfona. Telewizor odświeża obraz z częstotliwością 60 razy na sekundę.

TV LED bez tajemnic – podsumowanie

Zdaniem wielu osób telewizory LED są rozsądnym kompromisem pomiędzy wysoką jakością odbiornika i jego ceną. Można przypuszczać, że w miarę upływu czasu będą ustępować one miejsca coraz śmielej rozpychającym się na rynku telewizorom OLED i QLED czy najnowszym NanoCellom. Jeśli jednak zastanawiasz się nad zakupem niedrogiego telewizora w ciągu kilku najbliższych miesięcy, któryś z LED-owych modeli może być w Twoim przypadku strzałem w dziesiątkę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij i sprawdź pozostałe telewizory LED w ofercie Neonet. Najtańsze z nich znajdziesz już za nieco ponad 400 zł – każdy znajdzie wśród nich więc coś dla siebie.