O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Netflix: Nowości i premiery: 27 - 31 maja 2019

29 maja 2019, Karolina Antczak

Chyba na pewno ty / Always Be My Maybe

W ostatnim tygodniu maja Netflix stawia na oryginalne produkcje, a przede wszystkim na seriale. Ciekawie zapowiada się propozycja dla amatorów stand-upów, przy okazji zainteresowanych historią. Oprócz tego emocji dostarczą filmy i seriale w klimatach sensacyjnych, zwłaszcza te oparte na faktach. Jak zwykle, nie zabraknie też bardziej komediowych propozycji - nieco poszkodowani mogą się czuć jednak najmłodsi, dla których platforma nie przygotowała nic w tym tygodniu.

FILMY

Chyba na pewno ty (Always Be My Maybe, 2019, reż. Nahnatchka Khan)
Oryginalna komedia romantyczna od Netfliksa. Główni bohaterowie byli kiedyś nierozłączni - najpierw jako najlepsi przyjaciele, później kochankowie. Ich drogi się rozeszły - ona wyjechała i rozkręciła ogromny, kulinarny biznes, on został i utrzymuje się z muzyki. Kiedy po piętnastu latach Sasha - zaręczona i, wydawałoby się, spełniona - powraca w rodzinne strony, okazuje się, że uczucie sprzed lat najwyraźniej nie wygasło. I nie - też nie wiem, co tam robi Keanu Reeves...
Premiera: 31 maja
SERIALE

Historical Roasts (2019-)
Czym jest roast wie chyba każdy. Teraz, twórcy nowej serii stand-upów na Netfliksie, wykorzystują znany format by pośmiać się trochę z… postaci historycznych. Na tapetę wezmą dość zróżnicowany zestaw: od Abrahama Lincolna, przez Freddiego Mercury, aż po Kleopatrę. Program prowadzić będzie znany komik, Jeff Ross. W każdym odcinku będą brać udział zaproszeni goście.
Premiera: 27 maja


Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko) (How To Sell Drugs Online (Fast), 2019-)
Młodzieżowy, niemiecki miniserial z pogranicza czarnej komedii i dramatu. Nastoletni nerd postanawia wykorzystać zdobycze technologii, na których jego pokolenie zna się lepiej niż ktokolwiek inny, by rozkręcić narkotykowy biznes - a co za tym idzie, zdobyć dużo pieniędzy i odzyskać dziewczynę. Chłopak odnosi niespodziewany sukces i wkrótce o jego działalności wie już cała Europa… a to oznacza spore kłopoty.
Premiera: 31 maja


Jak nas widzą (When They See Us, 2019)
Oparty na faktach miniserial. Produkcja Netfliksa ma przybliżyć widzom historię tak zwanej “Piątki z Central Parku” - grupy czarnoskórych dzieciaków z Harlemu, niesłusznie oskarżonych o dokonanie brutalnego ataku - opowiedzianą z perspektywy tych, którzy ucierpieli najbardziej. W rolach głównych między innymi Asante Blackk, Caleel Harris i Ethan Herisse.
Premiera: 31 maja


Bad Blood: Sezon 2 (2017-)
Drugi sezon dobrze przyjętego serialu kryminalnego, opowiadającego o losach rodziny Rizzuto - familii, która swego czasu rządziła montrealską mafią. Akcja toczy się w latach 50. i skupia się na stojącym na czele przestępczej organizacji Vito, a także osób z jego otoczenia i następców. Pikanterii dodaje fakt, że cała historia oparta jest na faktach.
Premiera: 31 maja


Good Girls: Sezon 2 (2018-)
Kontynuacja zwariowanego komedio-dramatu o trzech matkach (Christina Hendricks, Mae Whitman, Retta), które swoje finansowe problemy postanawiają rozwiązać napadem na supermarket. A to dopiero początek absurdalnej spirali wydarzeń.. Zaskakująco niezły serial z barwnymi bohaterami, dużą dawką szalonego humoru i dobrze poprowadzonymi wątkami dramatycznymi.
Premiera: 31 maja


Zabójcza oglądalność (Bandidos na TV, 2019-)
Dokumentalny serial przybliżający tajemniczą, niepokojącą historię Wallace’a Souza - brazylijskiego polityka i gwiazdy telewizji, którego program o niewyjaśnionych morderstwach przyciągał przed telewizory rzesze oglądających. Kiedy na jaw wychodzą niewygodne fakty, prezenter zostaje oskarżony o udział w zbrodniach, które rzekomo zwalczał i demaskował.
Premiera: 31 maja