O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Netflix: Nowości i premiery: 20 -26 maja 2019

23 maja 2019, Karolina Antczak

WHAT/IF

Jeśli ktoś nie ma jeszcze planów na weekend, powinien przyjrzeć się ofercie Netfliksa na ten tydzień - w najbliższy piątek w serwisie ukaże się sporo ciekawych nowości, zarówno filmowych i serialowych. W repertuarze najlepiej odnajdą się amatorzy mrocznych seansów: platforma dostarczy widzom serial noir z Renee Zellweger, antologię o seryjnych mordercach i klimatyczny horror z muzyką klasyczną w tle. W ofercie znajdzie się także film dokumentalny opowiadający o losach ludzi poszkodowanych przez huragan Maria oraz fantastyczno-naukowo-komediowa propozycja dla młodych widzów, zachowana w stylu “Stranger Things”.

FILMY

Wyspa (The Island, 2005, reż. Michael Bay)
Film akcji z nieco filozoficznym przesłaniem - z czego zdecydowanie przeważa tu ten pierwszy akcent, mówimy wszak o filmie Michaela Baya. Akcja produkcji toczy się w tajemniczym ośrodku, którego mieszkańcy żyją marzeniami o tytułowej Wyspie - ostatnim, nie zanieczyszczonym miejscu na świecie. Główni bohaterowie - Lincoln i Jordan (Ewan McGregor i Scarlett Johansson) wpadają na trop przerażającej intrygi, która czai się w bezpiecznych do tej pory murach ośrodka. Kiedy odkryją prawdą, jedynym co im pozostanie będzie ucieczka w nieznany świat.
Premiera: 22 maja


Na krańcu świata (Rim of the World, 2019, reż. McG)
Film młodzieżowy z pogranicza s-f i komedii, widocznie inspirowany produkcjami takimi jak “To” czy “Stranger Things”. Akcja toczy się w lato, a głównymi bohaterami są nastoletni obozowicze - grupka dzieciaków, którzy ze względu na swoje niedostosowanie do reszty, chcąc nie chcąc trzymają się razem. Kiedy na Ziemię spadnie inwazja obcych, a z tętniącego życiem kempingu znikają wszyscy oprócz nich, to właśnie na barkach czwórki dzieciaków spocznie zadanie, od którego zależeć będą losy świata. Alex, ZhenZhen, Dariush i Gabriel będą mogli liczyć tylko na własny spryt, umiejętności i - oczywiście - siłę łączącej ich przyjaźni.
Premiera: 24 maja


Perfekcja (The Perfection, 2018, reż. Richard Shepard)
Mroczny, elegancki i klimatyczny thriller, zauważony podczas zeszłorocznego Fantastic Fest. Trzeba przyznać, że już sam zwiastun trzyma w napięciu. Główną bohaterką jest Charlotte, zmagająca się z prywatnymi problemami instrumentalistka. Kobieta odwiedza swoją dawną szkołę, gdzie trafia na Elizabeth - niezwykle uzdolnioną, młodą artystkę, przed którą rysuje się obiecująca przyszłość. Bohaterki łączą siły, a ich pozornie niewinna znajomość zaprowadzi je na ścieżkę prowadzącą do mrocznych, przerażających konsekwencji.
Premiera: 24 maja


Ofiary Marii (After Maria, 2019, reż. Nadia Hallgren)
Film dokumentalny, opowiadający o losach ocalałych z tytułowego Huraganu Maria. Akcja skupia się na trzech kobietach pochodzących z Portoryko, które po tragedii jaką udało im się przetrwać, schronienia szukają w Nowym Jorku. Bohaterki dokumentu próbują odnaleźć dom i środki do przetrwania dla siebie i swojej rodziny. Za wszelką cenę pragną zostać w Stanach, by już nigdy nie musieć wracać do zniszczonej ojczyzny.
Premiera: 24 maja


SERIALE

Slasher: Przesilenie (2016-)
Serialowa antologia o seryjnych mordercach, w których każdy sezon ma opowiadać inną historię. W pierwszej części produkcji poznajemy młodą kobietę, która po latach powraca w rodzinne strony, gdzie niegdyś jej rodzina padła ofiarą bezwzględnego zabójcy. Chociaż sprawca został ujęty, po powrocie Sarah miasteczko zaczyna nawiedzać fala niewytłumaczalnych morderstw. Czyżby mroczna przeszłość upominała się po bohaterkę?
Premiera: 23 maja


WHAT/IF (2019-)
Mroczny, serialowy thriller z niezwykle zmysłową Renee Zellweger w roli głównej - podobnie jak poprzednik, antologia. Pierwszy sezon ma skupiać się na losach niezbyt zamożnego małżeństwa, które przystaje na nietypową propozycję pracy od pięknej, tajemniczej kobiety. W zamian za prestiż i pieniądze, których para tak bardzo potrzebuje, czekać będą na nich etycznie niejednoznaczne zadania. W tej socjologicznej produkcji widzowie będą mogli obserwować moralny konflikt pomiędzy przekonaniem o tym, co słuszne, a osobistymi korzyściami.
Premiera: 24 maja


Pełne morze (Alta mar, 2019-)
Barwna, kryminalna opowieść retro. Akcja serialu toczy się na luksusowym statku, który wypływa właśnie w rejs z Hiszpanii do Rio de Janeiro. Sielankową atmosferę szybko zakłóca tajemniczy zgon, a statek staje się miejscem zbrodni - zbrodni, przez którą wkrótce na jaw zaczną wychodzić tajemnice pasażerów. Jak się okazuje, nikt nie jest niewinny - i nikt nie może czuć się bezpiecznie.
Premiera: 24 maja