O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Filmy o samochodach, które musisz zobaczyć! Top 5

20 maja 2019, Administrator

Samochód

Prawdziwi miłośnicy motoryzacji uwielbiają wszystko, co związane z samochodami, w tym filmy o autach. Poznaj 5 filmów, które powinien zobaczyć każdy fan samochodów i nie tylko.

1. Znikający punkt, reż. Richard C. Sarafin
Prawdziwa klasyka kina drogi dla fanów samochodów klasycznych. Kowalski, były kierowca rajdowy, zobowiązuje się do przewiezienia samochodu w ciągu 15 godzin na trasie liczącej ponad 1600 km. Bohater wyrusza w podróż szybkim i zwinnym Dodge Challengerem, często przekraczając dozwoloną prędkość. Wkrótce wyrusza za nim policyjny pościg. Kowalski może jednak liczyć na pomoc prezentera radiowego, który podczas audycji podaje mu lokalizację kolejnych jednostek policji.

2. Mistrz kierownicy ucieka, reż. Hal Needham
Kultowa komedia przyciąga przed telewizory nie tylko maniaków motoryzacji, ale i innych widzów spragnionych dobrej zabawy. Film opowiada o dwóch przemytników alkoholu, którzy przypadkowo zabierają ze sobą pannę młodą uciekającą sprzed ołtarza. W pościg za nimi rusza ojciec panny młodej, który jest szeryfem. Pełna zaskakujących zwrotów akcji komedia bawi kolejne pokolenia kinomaniaków, którzy z pewnością zastawiają się, czy samochody po tak brawurowej jeździe nadal są tak szybkie i zwinne jak na początku. Z Lancaster Insurance pewnie jest to możliwe.

3. Szybki jak błyskawica, reż. Tony Scott
Film opowiada o kierowcy rajdowym, który odnosił sukcesy w wyścigach Indy, lecz zapragnął sprawdzić się również w NASCAR. Tom Cruise w roli głównej wypada fenomenalnie, a świetnie nakręcone sceny wyścigów podobają się nie tylko miłośnikom szybkich samochodów. Atutem filmu jest znakomita muzyka, która buduje nastrój w wątkach sportowych.

4. Wyścig, reż. Ron Howard
Historia rywalizacji Nikiego Lauda i Jamesa Hunta, którzy walczyli ze sobą o tytuł mistrza świata w Formule 1 w roku 1976 roku. Film oparty na autentycznych wydarzeniach jest wciągającą opowieścią o realiach F1, zagrożeniach, z jakimi zmagają się na torze kierowcy, a także o powodach, dla których siadają za kółko i ściągają się ze sobą, przekraczają prędkość kilkuset kilometrów na godzinę. Hunt, bożyszcze kobiet, i Lauda, ułożony i spokojny chłopak z dobrej rodziny, walczą ze sobą, zapominając o swoich zasadach. Dla jednego z nich rywalizacja kończy się tragicznie…

5. Szybcy i wściekli, reż. Rob Cohen
Szybkie samochody, atrakcyjne kobiety, przystojni mężczyźni. Czego chcieć więcej? Dla fanów motoryzacji seria Szybcy i wściekli to obowiązkowa pozycja w domowej filmotece. Niezawodny Vin Diesel i Paul Walker sprawiają, że widz zapomina o tym, że samochody łamią prawa fizyki, a brak classic car insurance uk oznacza wielkie wydatki w razie awarii. Ciekawa fabuła i znakomite sceny wyścigów rekompensują nawet pewne niedociągnięcia.