O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

W kinie w maju 2019

09 maja 2019, Karolina Antczak

Aladyn / Aladdin (2019)

Po nieco skromniejszym jeśli chodzi o premiery kinowe kwietniu, w maju dystrybutorzy powracają do zasypywania widzów różnorodnymi propozycjami. W tym miesiącu wydaje się, że naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie, choć najbardziej zadowoleni będą zapewne amatorzy horrorów i młodzieżowych blockbusterów.

Smętarz dla zwierzaków (Pet Sematary, 2019, reż. Kevin Kolsch, Dennis Widmyer)
Kolejne po “To”, odświeżone podejście do króla grozy i suspensu. Tym razem, spośród dorobku Stephena Kinga, postawiono na “Smętarz dla zwierzaków”. Film opowiadać będzie o pewnym małżeństwie z dziećmi, które po przeprowadzce do nowego domu odkrywa pewne tajemnicze, podejrzane cmentarzysko.
Premiera: 3 maja


Iron Sky. Inwazja (Iron Sky: The Coming Race, 2019, reż. Timo Vuorensola)
Czyli powrót nazistów z kosmosu. Po zagładzie, która nastąpiła w pierwszej odsłonie “Iron Sky”, resztki ocalałej ludzkości kryją się w bazie na Księżycu. Grupa niedobitków wyrusza w misję, od której powodzenia zależy ich przetrwanie. Po drodze przyjdzie im walczyć między innymi z armią dinozaurów kontrolowaną przez rasę Reptilian. Jeśli lubicie efekty specjalne w klimatach parodii i absurdalny humor, kontynuacja hitu sprzed kilku lat może wam sprawić frajdę.
Premiera: 3 maja


Cała prawda o Szekspirze (All Is True, 2018, reż. Kenneth Branagh)
Kolejna próba przedstawienia barwnej (i wciąż tajemniczej) biografii najsłynniejszego dramaturga. “Cała prawda…” ma się skupiać na wydarzeniach po pożarze Globe Theatre i ostatnich dniach Szekspira spędzonych w Stratford u boku żony Anne Hathaway.
Premiera: 3 maja


Podły, okrutny, zły (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile, 2019, reż. Joe Berlinger)
Filmowa biografia słynnego, seryjnego mordercy Teda Bundy’ego, którego transmitowany na żywo proces swego czasu śledziła cała Ameryka - w tym rzesza fanek przekonanych o niewinności przystojnego i charyzmatycznego mężczyzny. W filmie będziemy mogli obserwować dylemat także jego żony, która będzie musiała wybrać, komu zaufa. W rolach głównych Zac Efron i Lily Collins.
Premiera: 10 maja


Trzy kroki od siebie (Five Feet Apart, 2019, reż. Justin Baldoni)
Młodzieżowy melodramat z Colem Sprousem i Haley Lu Richardson. W rolach głównych śmiertelna choroba, nastolatki i tytułowy dystans trzech kroków, który muszą zachować, by nie pogorszyć stanu swojego zdrowia. Pomiędzy bohaterami, na przekór wszystkiemu, rodzi się uczucie, które paradoksalnie może uratować życie.
Premiera: 10 maja


Topielisko. Klątwa La Llorony (The Curse of La Llorona, 2019, Michael Chaves)
Kolejny horror z rodziny “Obecności”, również i tym razem bez Jamesa Wana na stołku reżyserskim (pełni on rolę producenta). Film bierze na tapetę meksykańską legendę o La Lloronie, płaczącej kobiecie-zjawie, która za życia utopiła własne dzieci, teraz zaś poluje na te cudze, żywe. Aby opanować złe moce, niezbędna okaże się pomoc pewnego księdza, którego fani uniwersum zdążyli już poznać.
Premiera: 10 maja


Kraina cudów (Wonder Park, 2019, reż. Dylan Brown)
Animacja dla najmłodszych. Główna bohaterka, June, to pełna energii i optymizmu dziewczynka, która pewnego razu odnajduje w lesie zapomniany park rozrywki. Z pomocą zamieszkujących go, mówiących zwierząt, zamierza przywrócić wesołemu miasteczku dawny blask.
Premiera: 10 maja


John Wick 3 (John Wick: Chapter 3 - Parabellum, 2019, reż. Chad Stahelski)
Bezpośrednia kontynuacja losów Johna Wicka, legendarnego zabójcy, któremu od paru lat nie po drodze jest z emeryturą. Po ekskomunice z Gildii jego los zdaje się przesądzony - za głowę bohatera wyznaczono nagrodę i wkrótce jego tropem ruszają najlepsi przestępcy świata. W roli głównej niezastąpiony Keanu Reeves.
Premiera: 17 maja


Tolkien (2019, reż. Dome Karukoski)
Biografia jednego z najsłynniejszych pisarzy wszechczasów, ojca współczesnego fantasy, w gwiazdorskiej obsadzie. Na ekranie zobaczymy m.in. Nicholasa Houlta i Lily Collins. Zapowiada się iście magiczny seans.
Premiera: 17 maja


Aladyn (Aladdin, 2019, reż. Guy Ritchie)
Kolejny z serii disneyowskich remake’ów. Tym razem wytwórnia bierze się za opowieść o Aladynie - ubogim włóczędze, którego życia odmienia odnalezienie legendarnej lampy. Za aktorską wersję klasycznej animacji odpowiadać będzie Guy Ritchie, a w rolach głównych zobaczymy między innymi Willa Smitha, Naomi Scott i Mena Massoud.
Premiera: 24 maja


Pokémon: Detektyw Pikachu (Pokémon Detective Pikachu, 2019, reż. Rob Letterman)
Przeurocza, zabawna opowieść o chłopcu i detektywie, którzy łączą siły by odnaleźć ojca głównego bohatera - a zarazem poprzedniego, zawodowego partnera Pikachu. Przy okazji znajdą się na tropie spisku, który może zagrozić pokojowej egzystencji ludzi i Pokemonów. Wszystko to pośród świecących neonami uliczek metropolii Ryme City. W roli Pikachu bezbłędny jak zawsze Ryan Reynolds; w filmie wystąpią także Justice Smith i Kathryn Newton.
Premiera: 31 maja


Słońce też jest gwiazdą (The Sun Is Also a Star, 2019, reż. Ry Russo-Young)
Kolejna, młodzieżowa propozycja na ten miesiąc, znów z gwiazdą “Riverdale” w obsadzie - tym razem w roli głównej zobaczymy Charlesa Metlona. Opowieść o miłości, która pojawia się niespodziewanie i potrafi połączyć z pozoru zupełnie różnych od siebie ludzi - nawet wtedy, kiedy jedno z nich kieruje się wyłącznie rozumem, a drugie uczuciami.
Premiera: 31 maja