O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Netflix: Nowości i premiery: 6 -12 maja 2019

06 maja 2019, Karolina Antczak

The Society / Netflix

Choć majówka już za nami i wolnego czasu znowu mniej, Netflix nie przestaje podsuwać nam kolejnych, ciekawych propozycji na jego spożytkowanie. W tym tygodniu na platformie pojawi się sporo interesujących nowości, między innymi kobieca komedia od Amy Poehler czy młodzieżowy serial o nastolatkach w świecie bez dorosłych. Powrócą także znani, lubiani bohaterowie - zadebiutują nowe sezony produkcji takich jak “The 100” czy “Lucyfer”.

FILMY

Gru, Dru i Minionki (Despicable Me 3, 2017, reż. Kyle Balda, Pierre Coffin)
Trzecie podejście do uwielbianych przez dzieci, choć niezbyt wychowawczych Minionków. O ile pierwsza część wnosiła w rynek swego rodzaju świeżość, o tyle kolejne wydają się być raczej odcinanymi kuponami od sukcesu oryginału. Tym razem fabuła będzie skupiać się na tajemniczym bracie bliźniaku Gru, niezwykle bogatym Dru. W międzyczasie niedoszły gwiazdor z minionego stulecia będzie chciał zdominować świat, a Lucy i Gru będą próbowali pokrzyżować jego plany. Pozycja obowiązkowa dla fanów żółtych, niepokornych stworzonek.
Premiera: 6 maja


Gorzkie wino (Wine Country, 2019, reż. Amy Poehler)
Czy może być coś lepszego, niż spędzenie urodzinowego weekendu w babskim gronie, z widokiem na winnice? Abby (Amy Poehler) pragnie, żeby pięćdziesiątka jednej z jej przyjaciółek była idealna. Organizuje wyjazd do hrabstwa Napa, gdzie panie mają wypoczywać i świetnie się bawić, pić alkohol i podziwiać widoki. Kiedy jednak zbyt duża ilość trunków zaczyna rozwiązywać języki, do głosu dochodzą tajone urazy i animozje, o których do tej pory nie mówiło się głośno. Film zapowiada się na słodko-gorzką, życiową komedię o smaku białego wina, w otoczeniu przepięknych widoków. W sam raz na wieczór w gronie przyjaciółek.
Premiera: 10 maja


Shéhérazade (2018, reż. Jean-Bernard Marlin)
Siedemnastoletni Zach ma za sobą poprawczak. Po wyjściu z zakładu, nie myśli szczególnie o zmianie swojego życia - zadaje się z dillerami i włóczy po szemranych zakątkach miasta. Poznaje swoją rówieśniczkę, Shéhérazade, która na życie zarabia prostytucją. W wyniku splotu wydarzeń, Zach zostaje jej sutenerem. Chłopak coraz głębiej zapada się w tym towarzystwie, wplątuje w interesy z lokalnym gangiem, a także… zakochuje się z wzajemnością w dziewczynie. Ta miłość zaprowadzi go przed dylematy, których do tej pory nie doświadczał.
Premiera: 10 majaSERIALE

Abyss (2019-)
Koreańska drama romantyczna w fantastycznej oprawie. Główni bohaterowie - Cha Min i Go Se-yeon - niespodziewanie powracają z martwych. Budzą się w nowych, obcych ciałach, których nie rozpoznają i które najwyraźniej odzwierciedlają ich osobowości. Będą musieli odnaleźć się w “nowym” życiu, a także rozwikłać zagadkę zabójstwa.
Premiera: 6 maja


Lucyfer: Sezon 4 (Lucifer, 2016-)
Po anulowaniu serialu przez stację FOX, “Lucyfer” przeszedł w ręce Netflixa. Czwarty sezon będzie więc zarazem pierwszym wyprodukowanym przez platformę. Produkcja opowiada o tytułowym Diable, który porzuca obowiązki Władcy Piekieł i przenosi się do Los Angeles. Tam, znudzony życiem wypełnionym imprezami w prywatnym klubie, postanawia wykorzystać swoje nadludzkie zdolności i z ich pomocą rozwiązywać zagadki kryminalne. Staje się pomocnikiem Chloe, pragmatycznej pani detektyw, która jako jedyna okazuje się odporna na jego diabelskie moce. To lekka, choć niepozbawiona dramatycznych elementów produkcja z pogranicza kryminału i fantastyki, ze świetną ścieżką dźwiękową. Na ekranie ponownie zobaczymy Toma Ellisa, Lauren German i Lesley-Ann Brandt.
Premiera: 8 maja


The 100: Sezon 6 (2014-)
Kolejny sezon młodzieżowego serialu w klimacie fantastyczno-naukowym. Po zniszczeniu planety, ocalała reszta ludzkości zamieszkuje kompleks stacji kosmicznych dryfujących po orbicie Ziemi - tak zwaną “Arkę”. Kiedy zasoby zaczynają się kurczyć, rząd postanawia pozbyć się problemu, zrzucając na planetę setkę nastolatków - młodocianych przestępców, którzy ze względu na swój wiek do tej pory unikali kary śmierci. Mają spróbować skolonizować Ziemię i na własnej skórze przekonać się, czy da się na niej żyć. W roli głównej powróci Eliza Taylor.
Premiera pierwszego odcinka: 9 maja


The Society (2019-)
Czyli “Plotkara” spotyka “Władcę Much” w scenariuszu rodem z bestsellerowej serii “Gone” Michaela Granta. Produkcja opowiadać będzie o grupie nastolatków, którzy muszą przetrwać w świecie bez dorosłych. Dzieciaki muszą stworzyć nowe, własne społeczeństwo, poradzić sobie z chaosem i walką o władzę. W świecie pozbawionym reguł, każdy będzie chciał wprowadzić własne - podobnie jak w “prawdziwym” życiu, często oparte na przemocy i dobru jednostki zamiast pomyślności ogółu. Klimatyczna Billie Eilish w tle zwiastunu daje nadzieję na ciekawą, mroczną atmosferę i (miejmy nadzieję) pogłębionych psychologicznie bohaterów. W roli głównej znana z “Supernatural” Kathryn Newton.
Premiera: 10 maja


iZombie: Sezon 5 (2015-)
Liv była do tej pory zupełnie zwykłą, ambitną i pełną życia studentką medycyny. Wszystko zmienia się, kiedy… zostaje zamieniona w zombie. Dziewczyna będzie próbowała ukryć swoją przypadłość i prowadzić dalej w miarę normalne życie. Aby zapewnić sobie dostęp do pożywienia (opcji z jedzeniem sąsiadów nie bierze pod uwagę), zatrudnia się jako pomocnik koronera. Żywiąc się mózgami ofiar odkrywa, że potrafi zobaczyć wspomnienia zmarłych, w tym chwilę śmierci i ich zabójcę. Postanawia wykorzystać niecodzienne umiejętności, by pomagać detektywom w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek.
Premiera pierwszego odcinka: 10 maja