O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Marzec w kinach czyli jakie najciekawsze premiery kinowe czekają nas w tym miesiącu

08 marca 2019, Karolina Antczak

Kapitan Marvel

Marzec ma szansę być naprawdę udanym miesiącem. Produkcji będzie dużo i ze sporą ich częścią widzowie wiążą różnego rodzaju nadzieje. Najbardziej oczekiwana pozostaje - a to ci niespodzianka - nowa produkcja Marvela, jeszcze bardziej podsycająca apetyty na finałową część “Avengers”, która do kin zawita w kwietniu. Oprócz tego w repertuarze znajdą się animacje dla najmłodszych, zapowiadające się obiecująco polskie filmy, a także kolejny z serii disneyowskich remake’ów.

Śmierć nadejdzie dziś 2 (Happy Death Day 2U, 2019, reż. Christopher Landon)
Komedia w konwencji horroru. W drugiej części produkcji powraca motyw zamaskowanego mordercy (znów przebranego za wielkie, groteskowe niemowlę) oraz powtarzającej się pętli czasu, z której bezskutecznie próbuje wydostać się główna bohaterka.
Premiera: 1 marca






Witajcie w Marwen (Welcome to Marwen, 2018, reż. Robert Zemeckis)
Baśniowy, słodko-gorzki komediodramat z genialnym, choć niedocenianym wciąż Stevem Carellem (znany przede wszystkich z “The Office”). Film jest opartą na faktach historią człowieka, który po ciężkim wypadku i utracie pamięci, ukojenia i sposobu na powrót do zdrowia - zarówno fizycznego jak i psychicznego - upatruje w stworzonej przez siebie makiecie fikcyjnego miasta. Zamieszkujące je lalki stanowią uosobienie ludzi, których bohater zna z prawdziwego życia.
Premiera: 1 marca






Córka trenera (2018, reż. Łukasz Grzegorzek)
Opowieść o niełatwych relacjach rodzinnych, dojrzewaniu i odnajdywaniu własnej drogi. Pretekstem do podjęcia tych tematów jest pewna niewielka rodzina, w skład której wchodzą ojciec - trener, oraz jego córka, tenisistka. Oboje są ze sobą bardzo związani, skupieni na celu i wzajemnie w siebie zapatrzeni. Wszystko zmienia pojawienie się Igora, dobrze zapowiadającego się zawodnika, który niespodziewanie stanie się dla bohaterki przepustką do zewnętrznego świata - wraz z jego blaskami i cieniami. W rolach głównych Jacek Braciaki Karolina Bruchnicka.
Premiera: 1 marca






Kiedy się pojawiłaś (Then Came You, 2018, reż. Peter Hutchings)
Jedni ze zdolniejszych aktorów młodego pokolenia, Asa Butterfield i Maisie Williams, w nowym, młodzieżowym dramacie. Głównym bohaterem jest młody pracownik lotniska ze skłonnością do hipochondrii. Zalękniony i zamknięty, niespodziewanie poznaje nieuleczalnie chorą, lecz odważną, pełną życia i nadziei nastolatkę, która kompletnie zmieni jego sposób postrzegania świata.
Premiera: 1 marca






Corgi, psiak Królowej (The Queen's Corgi, 2019, reż. Ben Stassen, Vincent Kesteloot)
Animacja opowiadająca o losach Rexa - rozpieszczonego corgiego, pupilka samej królowej, który w wyniku splotu wydarzeń z pałacu trafia do schroniska. Tam będzie miał szansę przeżyć prawdziwą lekcję życia, zafundowaną przez zahartowane, uliczne czworonogi. Wbrew pozorom, raczej nie jest to film dla najmłodszych - uczulamy hipotetycznych widzów na sporą dawkę przemocy, przesycony seksualnymi podtekstami humor i polityczne nawiązania, raczej nie zrozumiałe dla dzieci.
Premiera: 1 marca






Kapitan Marvel (Captain Marvel, 2019, reż. Anna Boden, Ryan Fleck)
Wyczekiwana produkcja z Kinowego Uniwersum Marvela, będąca prequelem całej serii - nie licząc wojennego “Kapitana Ameryki”. Akcja obrazu z Brie Larson toczy się w latach 90. i opowiada o najsilniejszej bohaterce MCU - ziemskiej pilotce, która w wyniku splotu wydarzeń zostaje obdarzona mocami kosmicznej rasy Kree.
Premiera: 8 marca






To właśnie życie (Life Itself, 2018, reż. Dan Fogelman)
Filmowa opowieść z Oscarem Isaaciem i Olivią Wilde w rolach głównych. Warstwę fabularną filmu tworzą przeplatające się losy bohaterów - członków pewnej nowojorskiej rodziny. Każda z historii naznaczona jest jakąś tragedią, co stanowi punkt wyjścia dla rozważań nad kruchością życia i wagą podejmowanych codziennie decyzji.
Premiera: 8 marca






Całe szczęście (2019, reż. Tomasz Konecki)
Kolejna, polska komedia romantyczna - choć raczej jedna z tych, które zdają się aspirować do bycia czymś więcej. Utrzymana w klimacie “Listów do M”, koncentruje się na losach dwójki zupełnie różnych od siebie ludzi: on jest samotnym ojcem, zakompleksionym mężczyzną z przyziemnymi problemami, ona energiczną, uroczą gwiazdą fitness, przed którą świat stoi otworem. Uczucie, które ich połączy okazuje się równie niespodziewane co gorące i ma szansę odmienić ich oboje - a przy okazji pomóc im odnaleźć tytułowe szczęście. W rolach głównych Adamczyk i Gąsiorowska.
Premiera: 8 marca






Przemytnik (The Mule, 2018, reż. Clint Eastwood)
Kryminalny dramat Clinta Eastwooda, w którym aktor odgrywa także główną rolę - starszego mężczyzny zmagającego się z samotnością i finansowymi problemami. Niespodziewanie trafia mu się świetnie płatna praca samochodowego kuriera. Bohater nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że zostaje przemytnikiem narkotyków. Śladem nieświadomego niczego mężczyzny i jego pomocnika ruszają nie tylko organy ścigania, ale też egzekutorzy kartelu.
Premiera: 15 marca






To my (Us, 2019, reż. Jordan Peele)
Film reżysera debiutanckiego “Uciekaj!” (który to zdążył zapewnić mu Oscara i mocno podnieść poprzeczkę dla kolejnych dzieł). Na szczęście, kolejne dzieło Jordana Peele’a zapowiada się równie klimatycznie i niepokojąco. Fabuła opowiada o pewnej rodzinie, która spędza wakacje w domku na plaży. Choć wszystko zaczyna się niewinnie, ich spokój szybko zacznie zakłócać grupa przerażających intruzów. W rolach głównych znani z “Czarnej Pantery” Lupita Nyong'o i Winston Duke.
Premiera: 22 marca






Ciemno, prawie noc (2019, reż. Borys Lankosz)
Ekranizacja bestsellera Joanny Bator z Magdaleną Cielecką w roli głównej. Bohaterka jest dziennikarką, która wraca w rodzinne strony, by zbadać sprawę ginących w tajemniczych okolicznościach dzieci. Kryminalna zagadka zmusi ją zagłębienia się w sekrety własnej rodziny, przed którymi całe życie uciekała. Okazuje się, że korzenie sprawy sięgają znacznie głębiej i dalej, niż można się spodziewać, tworząc makabryczną układankę, której rozwiązanie będzie wymagało od bohaterki stanięcia twarzą w twarz z największymi lękami. Mroczny thriller osadzony w malowniczym Wałbrzychu.
Premiera: 22 marca






Dumbo (2019, reż. Tim Burton)
Na koniec - najnowszy remake’a od Disneya. Tym razem studio bierze na tapetę ponadczasową opowieść o latającym słoniku. Podobnie jak w oryginalnej wersji, w zwiastunie live-action czuć charakterystyczny, baśniowy klimat, równie ciepły i chwytający za serce do smutny, nieco niepokojący i skłaniający do refleksji. Efekt końcowy może być naprawdę zachwycający, tym bardziej, że za reżyserię odpowiada Tim Burton.
Premiera: 29 marca



https://vod.plus?cid=fAmDJkjC