O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Nareszcie weekend czyli co warto zobaczyć w telewizji: 11 - 13 stycznia

11 stycznia 2019, Wiola Nowak

Snowden

Nadchodzący weekend przyniesie mnóstwo wrażeń i emocji. W piątek będziemy świadkami walki rosyjskiego obywatela z bezdusznym systemem, brutalnego morderstwa w pociągu oraz bohaterskich czynów pewnego szkockiego górala. Sobotni wieczór spędzimy z najsłynniejszym agentem CIA, trójką osieroconych dzieci i ich złowrogim wujem, a także specjalistką do spraw zjawisk paranormalnych. Na niedzielę przygotowaliśmy "rozrabiacką" animację dla całej rodziny, dramat o kulisach kampanii prezydenckiej w USA bądź historię zuchwałego napadu na bank. Zapraszamy!

PIĄTEK, 11 stycznia

„Lewiatan”, TVP Kultura, 20:20
Poruszający dramat obyczajowy wyreżyserowany przez Andrieja Zwiagincewa. Północna Rosja. W niewielkim nadmorskim miasteczku w okolicy Murmańska mieszka Kola wraz z rodziną. Pewnego dnia dowiaduje się, że niebawem ma zostać eksmitowany z własnego domu. Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że jest na przegranej pozycji. Mimo to postanawia walczyć z urzędniczą bezkarnością i samowolą bezdusznego mera - Szelawiata. Na pomoc Koli przybywa z Moskwy znajomy prawnik, Dmitrij. Czy wspólnymi siłami uda im się zwalczyć system? I kto okaże się tytułowym Lewiatanem?

„Morderstwo w Orient Expressie”, Canal+ Film, 21:40
Tajemniczy dramat kryminalny w reżyserii Kennetha Branagha to klasyka gatunku. Hercules Poirot, słynny belgijski detektyw znany z powieści Agaty Christie, powraca. Tym razem ma za zadanie rozwiązać zagadkę śmierci Edwarda Ratchetta - wpływowego amerykańskiego biznesmena. Mężczyzna zostaje zamordowany w trakcie jazdy luksusowym pociągiem Orient Express do Paryża. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że zabójcą mógł być każdy z trzynastu (pechowych) towarzyszy podróży. Poirot musi właściwie wytypować przestępcę, nim ten zaatakuje ponownie...

„Rob Roy”, TNT, 21:00
Pasjonujący film przygodowy nakręcony przez Michaela Catona-Jonesa. Początek wieku XVIII, okres nasilających się konfliktów pomiędzy Szkotami a Anglikami. Szlachetny góral Robert Roy MacGregor zwraca się z prośbą o pożyczkę do Johna Grahama, markiza Montrose. Nie spodziewa się wówczas, że padnie ofiarą ponurej intrygi, a rzekomi wierzyciele będą próbowali zmusić go do złożenia fałszywego oświadczenia przeciwko własnemu wrogowi. Mężczyzna nie ugnie się pod ich presją. Niestety, konsekwencje jego honorowej postawy odczuje cała rodzina, a on sam zostanie wyjęty spod prawa...


SOBOTA, 12 stycznia

„Snowden”, Ale kino+, 17:45
Wciągający dramat biograficzny wyreżyserowany przez Olivera Stone'a. Niefortunny wypadek przekreśla marzenia młodego Edwarda Snowdena o karierze wojskowej. Niedoszły komandos postanawia więc służyć swej ojczyźnie w inny sposób - rozpoczyna szkolenie dla agentów specjalnych. Inteligencja i błyskotliwość szybko otwierają mu drogę do CIA. Wkrótce okazuje się, że instytucja, w której pracuje, działa niezgodnie z zasadami etyki. Snowden decyduje się upublicznić dokumenty świadczące o tym, że amerykański rząd nielegalnie szpieguje miliony ludzi na całym świecie.

„Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń”, TVN 7, 19:00
Wzruszający film familijny w reżyserii Brada Silberlinga. W wyniku pożaru trójka rodzeństwa traci swych ukochanych rodziców. Opiekę nad dziećmi przejmuje ich daleki krewny - hrabia Olaf. Chciwy i podstępny wuj pragnie unicestwić niewinne sieroty, a następnie przejąć odziedziczony przez nie majątek. Jest gotów posunąć się do najokrutniejszych czynów, byle tylko zdobyć upragnioną fortunę. Ale nie pójdzie mu tak łatwo! Przeszkodą okaże się być nie tylko poczciwa ciotka Józefina, ale także wyjątkowe "talenty" każdego z dzieciaków, które skutecznie zahamują zakusy Olafa...

„Red Lights”, Stopklatka TV, 21:50
Trzymający w napięciu thriller nakręcony przez Rodrigo Cortésa. Margaret Matheson to ekspertka od zjawisk nadprzyrodzonych - a właściwie ich negowania oraz demaskowania. Pasmo jej zawodowych sukcesów przerywa pojawienie się Simona Silvera. Znany na całym świecie niewidomy mężczyzna potrafi robić rzeczy, których nie da się wytłumaczyć w żaden racjonalny sposób. Margharet z pomocą bystrego fizyka oraz zdolnej stażystki będzie próbowała za wszelką cenę udowodnić, że człowiek podający się za medium jest oszustem.


NIEDZIELA, 13 stycznia

„Jak ukraść Księżyc”, TVN Fabuła, 18:00
Przezabawny film animowany wyreżyserowany przez Pierre'a Coffina oraz Chrisa Renauda. Na tytułowe pytanie próbuje znaleźć odpowiedź Gru - najznamienitszy złodziej w okolicy, któremu (złą) sławę przynoszą spektakularne kradzieże. Sprytny bohater - wyposażony w imponujący sprzęt oraz wspomagany przez armię łebskich Minionków - będzie próbował przywłaszczyć sobie ziemskiego satelitę. Na drodze do sukcesu staną mu jednak... trzy niewinne istotki. Postanowią "zepsuć" rabusiowi reputację i uczynić z niego idealnego tatę. Czy ich misja się powiedzie?

„Idy marcowe”, Stopklatka TV, 22:00
Błyskotliwy dramat polityczny w reżyserii fenomenalnego George'a Clooneya. Stany Zjednoczone u progu wyborów prezydenckich. Jednym z pretendentów do objęcia stanowiska głowy państwa jest Mike Morris, kandydat Partii Demokratycznej i gubernator Pensylwanii. Jego główni przeciwnicy to senator Pullman, a także... cały sztab dziennikarzy gotowych rozdmuchać bujną przeszłość polityka. Prawdziwe oparcie stanowi dla Morrisa lojalny rzecznik prasowy, Stephen Meyers. Sytuacja komplikuje się, gdy w życiu młodego mężczyzny pojawia się uwodzicielska stażystka, Molly Stearns.

„Plan doskonały”, TV Puls, 22:10
Pasjonujący thriller sensacyjny nakręcony przez Spike'a Lee. Bezwzględny kryminalista, Dalton Russell, wraz ze wspólnikami organizuje napad na bank przy nowojorskiej Wall Street. Pracownicy instytucji zostają wzięci jako zakładnicy. Na miejsce przybywają policyjni detektywi - Frazier oraz Mitchell. Pierwszy z nich próbuje negocjować z przestępcami. Wkrótce pojawia się także Madeliene White, która zawodowo zajmuje się ochroną interesów i wizerunku wpływowych osób. Okazuje się, że jej obecność nie jest przypadkowa. Co łączy trójkę pozornie niezależnych bohaterów?

Przyjemnych seansów!