O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Nareszcie weekend czyli co warto zobaczyć w telewizji: 14 - 16 grudnia

14 grudnia 2018, Wiola Nowak

Film Avatar

Nadchodzący weekend będzie okazją do zobaczenia na szklanym ekranie wielu odcieni peerelowskiej rzeczywistości - na każdy dzień przygotowaliśmy bowiem propozycję z rodzimego podwórka, która skutecznie pozwoli wczuć się w klimat lat 80. Ponadto w piątek na ekranie zagoszczą sprawcy pewnych tajemniczych wybuchów: pierwszy będzie miał miejsce w USA, drugi - na terenie III Rzeszy. W sobotę przeniesiemy się do duńskiej kopalni oraz na rajską wyspę rządzoną przez olbrzymiego goryla. W niedzielę natomiast trafimy do świata fantastycznych avatarów, a także mistrzów wschodnich sztuk walki. Ogromne emocje gwarantowane. Zapraszamy!

PIĄTEK, 14 grudnia

"Rozmowy kontrolowane", TVP 2, 20:45
Przezabawna komedia w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego będąca kontynuacją słynnego "Misia". Rok 1981. Znany z poprzedniej części Ryszard Ochódzki, prezes klubu sportowego "Tęcza", współpracuje z Służbą Bezpieczeństwa. Na polecenie pułkownika Molibdena wyjeżdża na Suwalszczyznę, by przeniknąć do struktur działającej tam Solidarności. Wracając pożyczonym samochodem, zostaje złapany przez milicję. Okazuje się, że w aucie przewozi solidarnościowe ulotki. W obawie przed karą za domniemane "narodowe bohaterstwo", postanawia przedostać się do Szwecji...

"Podejrzani", TVN 7, 22:15
Zagadkowy thriller kryminalny nakręcony Bryana Singera. Przenosimy się do Los Angeles. W wyniku eksplozji pewnego statku życie traci 27 osób. Wiadomo, że była ona wynikiem gangsterskich porachunków - w wybuchu doszło do zniszczenia potężnej ilości kokainy, wartej około 90 milionów dolarów. Jedną z dwóch osób, którym udaje się przeżyć tragedię jest kaleki przestępca - Verbal Kint. W trakcie przesłuchania mężczyzna zeznaje, że jego zleceniodawcą był niejaki Keyser Soze - demoniczny mafiozo dysponujący nadludzkimi siłami.

"13 minut", Ale kino+, 22:10
Dramat biograficzny wyreżyserowany przez Olivera Hirschbiegela. 8 listopada 1939 roku w piwiarni "Bürgerbräukeller" w Monachium nieprzypadkowo dochodzi do wybuchu. To właśnie w tym miejscu ma zwyczaj świętować rocznicę puczu monachijskiego Adolf Hitler. Ładunek zostaje "pomyślnie" zdetonowany, w wyniku czego ginie osiem osób. Okazuje się, że wśród ofiar nie ma fuhrera, który opuścił miejsce zamachu na tytułowe 13 minut przed eksplozją. Podejrzany Georg Elser zostaje aresztowany i poddany przesłuchaniu. Czy ostatecznie przyzna się do winy i poniesie karę?


SOBOTA, 15 grudnia

"Kingsajz", Kino Polska, 20:00
Kultowa komedia fantasy nakręcona przez Juliusza Machulskiego to kolejna z absurdalnych satyr na peerelowską rzeczywistość. Jedną z magicznych krain Instytutu Badań Czwartorzędu, Szuflandię, zamieszkują zaszufladkowane w niej krasnoludki. Jednemu z nich, sprytnemu chemikowi Adasiowi, udaje się zdobyć pilnie strzeżony eliksir. Wypicie go umożliwia mu osiągnięcie gigantycznego rozmiaru i przeniesienie się do pełnego uciech świata ludzi. Kiedy o nielegalnej wycieczce jednego z "obywateli" dowiaduje się bezwzględny nadszyszkownik Kilkujadek, nakazuje natychmiastowe sprowadzenie uciekiniera z powrotem...

"Zimowi bracia", Cinemax 2, 20:30
Intrygujący dramat obyczajowy w reżyserii Hlynura Palmasona, rozgrywający się w mroźnej, duńskiej wiosce. Pośrodku leśnej głuszy położona jest kopalnia wapienia. Każdego dnia wytrwali robotnicy wykonują w niej żmudną, rutynową pracę. Wśród nich są dwaj bracia - Emil oraz Johan. Pewnego dnia na miejscu dochodzi do tragedii. Współpracownicy obarczają winą pierwszego z braci, niecieszącego się dobrą opinią wśród społeczności. Mężczyzna czuje się coraz bardziej wykluczony. Na domiar złego kobieta, w której się zakochuje, nie odwzajemnia jego uczuć...

"King Kong", TVN Fabuła, 21:00
Film przygodowy nakręcony przez Petera Jacksona. Ogarnięty kryzysem Nowy Jork lat 30. XX wieku. Piękna aktorka, Ann Darrow, wraz z ekipą filmowców wyrusza statkiem na owianą legendą Wyspę Czaszek w poszukiwaniu rajskich plenerów do nowej produkcji. Na miejscu czeka ich niemiła niespodzianka - terytorium zamieszkują kanibale pod wodzą olbrzymiego goryla, King Konga. Wkrótce tubylcy napadają na przybyszy i uprowadzają bezradną Ann. Współtowarzysze wyruszają w głąb wyspy na ratunek zaginionej. Okazuje się, że wcale nie grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo.


NIEDZIELA, 16 grudnia

"Avatar", HBO2, 18:20
Zrealizowana z nieprawdopodobnym rozmachem produkcja science-fiction w reżyserii Jamesa Camerona. Rzecz dzieje się w roku 2154. Sparaliżowany Jake Sully zostaje wysłany na specjalną misję do magicznej krainy zwanej Pandorą. Jej bogate w surowce naturalne tereny porasta bujna, dziewicza roślinność. Pośród nienaruszonej przyrody żyje humanoidalna rasa Na'vi. Pełniący funkcję "szpiega" Jake, coraz bardziej zachwyca się Pandorą i zaczyna zdawać sobie sprawę, jak ogromnym zagrożeniem dla niej są Ziemianie. Ponadto zakochuje się w uroczej Neytiri. Gdy jego misja dobiegnie końca, będzie musiał opowiedzieć się po jednej ze stron...

"Śmierć jak kromka chleba", TVP Historia, 21:00
Dramat społeczny wyreżyserowany przez Kazimierza Kutza to próba upamiętnienia tragicznej w skutkach pacyfikacji kopalni Wujek w Katowicach. Noc z 12/13 grudnia 1981 roku. Władze wprowadzają stan wojenny. Po ulicach kręcą się wojskowe ciężarówki. Funkcjonariusze ZOMO w brutalny sposób wyprowadzają z mieszkania przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność". W odpowiedzi robotnicy rozpoczynają strajk. Domagają się odwołania stanu wojennego i uwolnienia przewodniczącego. W odpowiedzi na protest, milicjanci odpowiadają siłą.

"Wielki mistrz", Stopklatka TV, 20:00
Reżyser Wong Kar-Wai zaprasza na prawdziwą sensacyjną ucztę wszystkich miłośników sztuk walki. Film stanowi biografię Ip Mana - nauczyciela samego Bruce'a Lee, będącego legendarnym mistrzem stylu wing chun. Chiny, lata 30. ubiegłego wieku. W niewielkiej wiosce Foshan niespodziewanie zjawia się Gong Yutian, niezrównana dotychczas gwiazda kung fu. Towarzyszy mu niezwyciężony Ma San - to właśnie z nim będzie musiał stoczyć decydującą walkę główny bohater filmu, którego mieszkańcy osady wybiorą na swego reprezentanta... Jaki będzie wynik ostatecznego starcia?

Przyjemnych seansów!