O filmach, serialach i gwiazdach filmu nie zawsze poważnie.

Top 3 filmy w telewizji na każdy dzień tygodnia: 25-28 czerwca

24 czerwca 2018, Wiola Nowak

Leon zawodowiec

W tym tygodniu w naszym zestawieniu zdecydowanie królują pozycje zagraniczne – pojawia się tylko jedna „polska perełka” z udziałem Jerzego Stuhra. Każdego dnia czekają widzów spotkania z gwiazdami największego formatu, a wśród nich: Emma Stone, Natalie Portman, Viola Davis, Brad Pitt, George Clooney, Jean Reno, Matt Damon, Robert de Niro, Tom Hanks i wielu innych. Będzie się działo!

Poniedziałek, 25.06.

„Leon zawodowiec”, TV Puls, 20:00
Dramat sensacyjny francuskiego reżysera Luca Bessona. Tytułowy bohater, grany przez wspaniałego Jeana Reno, to „niepozorny” płatny morderca na usługach włoskiej mafii. Pewnego dnia do drzwi jego mieszkania puka dwunastoletnia Mathilda (w roli dziewczynki zadebiutowała cudowna Natalie Portman). W czasie gdy wyszła z mieszkania, skorumpowani policjanci zamordowali całą jej rodzinę i teraz nie ma się gdzie podziać. Leon wbrew swoim żelaznym regułom przygarnia osieroconą nastolatkę. Z biegiem czasu zawiązuje się między nimi coraz silniejsza więź...

„Niesamowity Spider-Man 2”, POLSAT, 20:05
Kontynuacja losów marvelowskiego bohatera w reżyserii Marka Webba. Peter Parker (Andrew Garfield) niezmiennie włada pajęczą mocą. Tym razem przyjdzie mu stoczyć walki z Rhino (olbrzymem o sile nosorożca) oraz Elektro (posiadającym moc generowania prądu). Musi zwyciężyć, nie narażając przy tym na niebezpieczeństwo swej ukochanej Gwen Stacy (Emma Stone). Nie będzie łatwo! W takcie seansu główny bohater, obdarzony nader ironicznym poczuciem humoru, nie szczędzi widzom satyrycznych uwag, a doskonałe sceny wspinaczek i akrobacji sprawiają, że film ogląda się równie dobrze, co komiksowy pierwowzór.

„Zaginiony świat: Jurassic Park”, TNT, 21:00
Pełen niesamowitych przygód i efektów specjalnych obraz Stevena Spielberga. Akcja rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach z pierwszej części sagi. Peter Ludlow (bratanek Johna Hammonda) marzy o utworzeniu rezerwatu dinozaurów w San Diego. Jego specjalna ekipa wyrusza więc na wyspę zamieszkiwaną przez te prehistoryczne gady, by upolować część z nich i wywieźć do USA. Plany postanawia pokrzyżować mu stryj, będący przeciwnikiem idei ich zniewolenia. Film jest doskonałym dowodem na bezsilność człowieka wobec natury i zwierzęcych instynktów.


Wtorek, 26.06.

„Patriota”, POLSAT 20:10
Dramat historyczny w reżyserii Rolanda Emmericha, będący opowieścią o najważniejszych wartościach: miłości, rodzinie, patriotyzmie. Akcja toczy się na terenie Karoliny Północnej w czasie amerykańskiej wojny o niepodległość. Jeden z kolonistów, Benjamin Martin (Mel Gibson), mieszka na farmie, samotnie wychowując siedmioro dzieci. W regionie coraz częściej dochodzi do buntów ludności przeciwko brytyjskiemu zwierzchnictwu, zwłaszcza zbyt wysokim podatkom. Początkowo mężczyzna nie chce mieszać się w konflikt z uwagi na dobro podopiecznych, jednak w wyniku tragicznych wydarzeń, ostatecznie chwyta za broń.

„Druhny”, TVN Fabuła, 20:10
„Kac Vegas” dla kobiet, czyli komedia kumpelska w damskim wykonaniu. Annie Walker (Kristen Wiig) nie ma szczęścia ani w miłości, ani w pracy. W tym jakże trudnym okresie przyjaciółka prosi ją, by została druhną na jej weselu. I to honorową! Przed Annie trudne zadanie – najpierw musi w ogóle zapoznać się ze swoimi przyszłymi obowiązkami, a potem zorganizować odlotowy wieczór panieński. Na miejsce imprezy wybiera Las Vegas, dokąd zabiera cztery pozostałe świadkowe. „Babska ekipa” tworzy iście wybuchową mieszankę przeróżnych charakterów. Czy dziewczyny poradzą sobie z napotykanymi przygodami i dotrą na ślub całe i zdrowe?

„Ocean's 13”, FOX, 21:05
Występują: George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon oraz Al Pacino, czyli prawdziwa aktorska śmietanka zebrana w błyskotliwej komedii sensacyjnej. Danny i jego ekip do zadań specjalnych po raz kolejny wkracza do akcji. Tym razem chodzi o zemstę na Willym Banku, właścicielu hotelu i kasyna. Z jego winy przyjaciel Oceana dostał zawału serca i wylądował w szpitalu. Przystojni oszuści mają spektakularny plan, który dla zwykłych śmiertelników wydawać by się mógł niemożliwy do zrealizowania. Oni jednak dołożą wszelkich starań by nie tylko wypełnić go w całości, ale także zrobić to elegancko i z klasą. Dobra zabawa i moc niespodzianek gwarantowane!


Środa, 27.06.

„Szeregowiec Ryan”, TVN Fabuła, 20:00
Dramat wojenny w reżyserii Stevena Spielberga nagrodzony aż pięcioma Oscarami, w tym jednym za nieprawdopodobne, krwawe i realistyczne zdjęcia Janusza Kamińskiego. Normandia, rok 1944, trwa „Operacja Overlord”. Kapitan John Miller (Tom Hanks) dowodzi grupą ośmiu żołnierzy. Mają oni za za zadanie przejść na teren wroga i uratować szeregowca Jamesa Ryana (Matt Damon) – spadochroniarza, który wylądował pod stronie wroga. Jego trzej bracia zginęli już w walce, dlatego dowódcy nie chcą więc dopuścić, by życie stracił ostatni z nich. Jednak akcja ratunkowa zaczyna pociągać za sobą zbyt wiele ofiar. Czy aby na pewno słusznie?

„Cop Land”, Stopklatka TV, 20:00
Akcja rozpoczyna się, gdy oficer Murray Babitch (Michael Rapaport) zabija dwóch czarnoskórych, którzy przypadkowo zepchnęli jego auto z drogi. Tytułowa „Kraina Policjantów”, czyli niewielkie Garrison, swą potoczną nazwę bierze od dużej ilości rezydujących tam mundurowych. Żyją oni według własnych reguł, nie zawsze zgodnie z prawem. Stanowi więc ono idealną kryjówkę dla zbiegłego z Nowego Jorku Babitcha. Gdy wybucha głośna afera korupcyjna, policjant z wydziału spraw wewnętrznych, Moe Tiden (Robert De Niro), postanawia odkryć prawdę. Na swojego współpracownika wybiera praworządnego szeryfa Garrison – Freddy’ego Heflina (Sylvester Stallone).

„Amator”, Kino Polska, 20:00
Dzieło Krzysztofa Kieślowskiego przenosi widza do tak odległych czasów, w których zakup zwykłej kamery wiązał się z zawodową i społeczną nobilitacją. Historia rozpoczyna się w podkrakowskiej miejscowości. Po narodzinach córeczki szczęśliwy ojciec, Filip Mosz (Jerzy Stuhr), postanawia sfilmować jej dzieciństwo. Kiedy szef zaopatrzeniowca dowiaduje się o umiejętnościach pracownika, proponuje mu, aby nakręcił relację z obchodów pięciolecia firmy. Sukces sprawia, że młody reżyser staje na czele amatorskiego klubu filmowego. Zachłysnąwszy się powodzeniem, Filip nie zauważa, że zaczyna zaniedbywać rodzinę, a jego małżeństwo powoli się rozpada.


Czwartek, 28.06.

„Straszny film”, TV Puls, 20:00
Strzał w dziesiątkę dla wielbicieli zarówno horrorów, jak i komedii. W niewielkim, spokojnym miasteczku dochodzi do morderstwa jednej z uczennic. Grupa jej przyjaciół zaczyna łączyć to wydarzenie z niefortunnym wypadkiem, jaki spowodowali ubiegłego roku. Zaczynają obawiać się zemsty psychopatycznego zabójcy. Jednak to nie akcja jest najbardziej istotna w filmie, a doskonałe parodie, jakich dopuścili się twórcy. Widzowie mają okazję obejrzeć w krzywym zwierciadle nawiązania do takich dreszczowców, jak: „Halloween”, „Koszmar minionego lata”, „Krzyk”, „Szósty zmysł”, „The Blair Witch Project” i innych. Potężna dawka czarnego, nieprzyzwoitego, absurdalnego humoru gwarantowana!

„Drive”, Ale kino+, 22:35
Utrzymany w konwencji neo-noir dramat sensacyjny opatrzony fantastyczną ścieżką dźwiękową. Tajemniczy Driver (Ryan Gosling) prowadzi podwójne życie – za dnia pracuje jako kaskader, by w nocy wcielać się w rolę kierowcy bandytów. Dodatkowe zajęcie daje mu nieprawdopodobną adrenalinę, która aż bije ze scen niebezpiecznych pościgów. Szalone i ryzykowne życie mężczyzny jeszcze bardziej podkręca znajomość z sąsiadką, Irene (Carey Mulligan). Niebawem na wolność ma wyjść mąż kobiety i ojciec jej syna. Jego wierzyciele grożą, że jeśli nie spłaci wszystkich swoich długów, skrzywdzą jego rodzinę...

„Służące”, HBO, 20:10
Dramat obyczajowy dotykający kwestii nietolerancji rasowej i feminizmu. USA, stan Missisipi, lata 60. XX wieku. Do małego, rodzinnego miasteczka przybywa „wyzwolona” Eugenia „Skeeter” Phelan (Emma Stone) – młoda absolwentka studiów dziennikarskich, która zamiast zakładać rodzinę, woli poświęcić się karierze. Kiedy dostrzega problem karygodnego traktowania czarnoskórych służących przez ich szefostwo, postanawia przewrócić istniejący porządek do góry nogami. Namawia Aibileen Clark (Viola Davis) do szczerej rozmowy na temat warunków, w jakich przyszło jej pracować, a pozostałe pokojówki wspiera w walce o przysługujące im prawa.

Przyjemnych seansów!