kinomaniak.pl arrow Filmy arrow Jak to jest arrow RecenzjeJak to jest

The Be All and End All

Inne tytuły: To, co najważniejsze

2009r.
The Be All and End All (2009)
Rok: 2009
Gatunek: KomediaDramat
Czas trwania: 100 minut
Produkcja: Wielka Brytania
Dystrybutor: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
FilmRank: 5593
Premiera w Polsce: 26.10.2012
Premiera na świecie: 13.10.2009
Poczytaj również na: Jak to jest
Reżyseria: Bruce Webb
Scenariusz: Steve Lewis , Tony Owen
Społeczność o filmie Ocena: Dobry 5.0
1 głos
0 osób lubi ten film

Dwóch nierozłącznych przyjaciół, Robbie (Josh Bolt) i Ziggy (Eugene Byrne), spędza razem ostatnie dni wakacji. Za plecami rodziców eksperymentują z alkoholem, zdobywają pierwsze doświadczenia erotyczne ze starszymi dziewczynami i marzą o wszystkim, co zakazane. Ich młodzieńcza beztroska kończy się w chwili, gdy Robbie nagle trafia do szpitala, a lekarze diagnozują u niego poważną wadę serca, która może doprowadzić do śmierci.

26.10.2012

W obliczu śmierci, myśli młodego człowieka zaprząta... seks. Podczas powrotu z wakacji, piętnastolatek Robbie niespodziewanie traci przytomność. To, co wydawało się wyjątkowo męczącym pierwszym kacem, okazuje się nieuleczalną ...

Joanna Moreno Megafon.pl

26.10.2012

W obliczu śmierci, myśli młodego człowieka zaprząta... seks.

Podczas powrotu z wakacji, piętnastolatek Robbie niespodziewanie traci przytomność. To, co wydawało się wyjątkowo męczącym pierwszym kacem, okazuje się nieuleczalną chorobą serca. Przed śmiercią nastolatek ma jedno życzenie. Nie chce jechać do Disneylandu, ani nawet poznać piłkarzy ukochanego Liverpoolu. Chce stracić dziewictwo. Wbrew pozorom, nie jest to takie łatwe, szczególnie, że chłopak leży w szpitalu na dziecięcym oddziale. Jego najlepszy kumpel, Ziggy, stawia sobie jednak za cel spełnić ostatnie życzenie Robbiego. Zaczyna od koleżanek ze szkoły, by w końcu zdać się na profesjonalistki.

Bruce Webb wypełnił swój obraz po brzegi humorem. Po brytyjsku z dystansem podszedł do sprawy, ukazując niesfornych, i trzeba przyznać pomysłowych, młodzieńców w zaskakująco wielu jak na okoliczności zabawnych sytuacjach. Doskonale balansuje między poważnym, refleksyjnym kinem, a zgrabną komedią o trudach młodości. Umiejętnie miesza to, co gorzkie i słodkie. A o wszystkim opowiada ciepło i serdecznie, choć bez hollywoodzkiego lukru. Niemała w tym zasługa odtwórców głównych ról, którzy z miejsca wzbudzają sympatię.

"Jak to jest" to typowy przykład brytyjskiego kina i to w najlepszym wydaniu. Historia smutna, nie brakuje tu przejmujących momentów, jest gniew, żal, rozczarowanie. Ale to nie jest film o umieraniu. To opowieść o dojrzewaniu, o spełnianiu marzeń. O przyjaźni i miłości. I seksie.


Joanna Moreno Megafon.pl

Budżet filmu: 0

Przychody z biletów w USA: Brak danych

Przychody z biletów poza USA: Brak danych

Przychody z biletów ogólnie: Brak danych

Brak szczegółowych informacji finansowych