FILM

Pokaż kotku, co masz w środku (2011)

Pressbook

Seria niefortunnych zdarzeń stawia na głowie życie dwóch mężczyzn – Andrzeja (Jacek Borusiński) i Zygmunta (Krzysztof Stelmaszyk). Ojciec Andrzeja (Marian Dziędziel) nagle postanawia ożenić się z tajemniczą nieznajomą (Grażyna Szapołowska), a wkrótce potem traci wszystkie oszczędności. Andrzej, próbując desperacko odzyskać straconą fortunę, porywa podejrzaną o kradzież dziewczynę (Katarzyna Cynke) i… zakochuje się w niej od pierwszego uprowadzenia. Tymczasem Zygmunt musi zmierzyć się jednocześnie z natrętnym adoratorem (Jacek Braciak) swojej żony (Iwona Wszołkówna) oraz brzemiennym w skutki romansem pewnej nastolatki (debiutująca Delfina Wilkońska). Zygmunt szuka pomocy u zaprzyjaźnionego doktora (Jan Frycz), jednak ten zajęty jest flirtowaniem z ponętną pielęgniarką (Małgorzata Buczkowska-Szlenkier). Jakby tego było mało, komediową intrygę zagmatwają jeszcze - seksowna uczennica z niekonwencjonalnymi pomysłami na mężczyzn (Maja Bohosiewicz), łasy na pieniądze i wdzięki niewieście leśniczy (Sławomir Orzechowski), dociekliwy ksiądz (Władysław Kowalski), wielki szu adwokatury (Jan Nowicki), szef stacji benzynowej zawsze na gazie (Andrzej Grabowski) i niezwykła istota w kolorowym sweterku, której poczynania zaskoczą każdego. Myślałeś, że widziałeś już wszystko? To nie tak jak myślisz, kotku…

Poprzednia produkcja Sławomira Kryńskiego - „To nie tak jak myślisz, kotku” - przyciągnęła do kin blisko milion widzów, uwodząc publiczność oryginalnością, humorem i brawurową grą doskonale dobranych aktorów. W nowej komedii, zatytułowanej "Pokaż kotku, co masz w środku", Sławomir Kryński z właściwym sobie poczuciem humoru powraca do tematu kłamstwa i niewierności w relacjach damsko-męskich, w lekki i bezpretensjonalny sposób bawiąc się naszą skłonnością do oszukiwania.

Za sprawą wielopiętrowej intrygi, dowcipnych dialogów oraz niebanalnie pomyślanych postaci, reżyser ponownie daje aktorom "To nie tak jak myślisz, kotku" – Jackowi Borusińskiemu, Janowi Fryczowi, Małgorzacie Buczkowskiej-Szlenkier, Sławomirowi Orzechowskiemu oraz wspierającej ich plejadzie gwiazd polskiego kina – okazję do zabłyśnięcia w rolach stanowiących perełki komedii sytuacyjnej. W obsadzie nowego filmu Kryńskiego, oprócz wypróbowanej ekipy „To nie tak jak myślisz kotku”, świetne kreacje komediowe stworzyli Krzysztof Stelmaszyk, Jacek Braciak, Marian Dziędziel, Iwona Wszołkówna, Katarzyna Cynke, Tomasz Karolak, Iza Kuna, Andrzej Grabowski, Władysław Kowalski, Jan Nowicki, Grażyna Szapołowska i Maja Bohosiewicz.

Promującą film piosenkę "Oj, kotku" śpiewa Edyta Górniak, wykonawczyni pamiętnego przeboju "To nie tak jak myślisz, kotku".

ANDRZEJ (Jacek Borusiński)

Zatwardziały kawaler, tylko pozornie nieśmiały w kontaktach z piękniejszą płcią. Przyparty do muru, bez wahania i skrupułów porwie dziewczynę, a desperacki wyczyn stanie się dlań początkiem prawdziwej sercowej rewolucji. Bo w niepozornym ciele Andrzeja drzemie demon namiętności, który tylko czeka na okazję, aby wyrwać się na wolność i podokazywać.

ZYGMUNT (Krzysztof Stelmaszyk)

Kipiący testosteronem komendant policji, który nie chce pozostać mężczyzną jednej kobiety. W każdej chwili czuje się szefem, a potulną żonę traktuje jak podwładnych. Cechuje go zawodowa obowiązkowość, prowadzi bowiem śledztwa w sprawach wykroczeń, których... sam był sprawcą. Prywatnie wiedzie podwójne życie ze specjalistką od niedźwiedzi polarnych.

STANISŁAW (Marian Dziędziel)

Jego myśli bezustannie zaprząta wesele, albowiem wymarzył sobie ożenek z kobietą z klasą. Gdy wreszcie odnajduje ją w osobie energicznej fryzjerki, los płata mu złośliwy trick. Ktoś połasi się na jego oszczędności, a wkrótce potem wyrodny syn urządzi mu pod dachem istny... dom zły.

JULIAN (Jan Frycz)

Chirurg, ginekolog i ordynator w jednym. Wita pacjentki zalotnym „pokaż kotku, co masz w środku” i nigdy w życiu nie odrzuca okazji, zgodnie z własną dewizą „jak dają, to trzeba brać”. Przyjaciołom nie odmówi żadnej przysługi, nawet uśpienia niechcianego domownika - w końcu od czego są lekarze?

MARIAN (Jacek Braciak)

Wygląda na niedorajdę i maminsynka, który bez pomocy rodzicielki nie potrafiłby zaciągnąć kredytu, a w rzeczywistości jest wytrawnym policyjnym wygą. Odkąd poznał niewygodną prawdę o swoim przełożonym, uczciwie przykłada się do pracy śledczego, równie sumiennie przykładając się... do jego żony. W trakcie przesłuchań nie oszczędza siebie ani podejrzanych, nie przebiera w słowach i za nic w świecie nie chce być lokajem komendanta. Strzeż się go, przejrzy cię na wylot i zada cios… prosto w serce.

JÓZEK (Andrzej Grabowski)

Wiecznie tankujący właściciel stacji benzynowej. Odkąd opuściła go ukochana żona Krystyna, zabierając w dodatku psa, jest stale na gazie.

GLINA(Tomasz Karolak)

Najtwardsze ciacho spośród stołecznych kryminalnych. Przestępców zjada na śniadanie... do łóżka. Zawsze błyskotliwy, nieustannie czujny. Jeśli myślisz, że pod jego okiem uda ci się zwędzić choćby policyjny kocyk, bardzo się mylisz, kotku.

JACEK i AGATKA (Filip Pławiak i Delfina Wilkońska)

Zakochani jak Romeo i Julia - ich miłość wywołuje lawinę niefortunnych zdarzeń. On, mimo niezbyt zmysłowego nazwiska - Paluch - potrafi rozpalić w dziewczynie wielką namiętność. Wyjątkowy pechowiec, spadający rower zabrał mu rodziców, zaś własna niefrasobliwość zabierze mu przejściowo zdrowie. Specjalista od wisielczego humoru, przez co staje się postrachem staruszek chciwie łypiących na spadki. Ona – szaleńczo zakochana, gotowa na wszystko (i wszystkich…), by spełnić jego zachcianki.

JANINA (Iwona Wszołkówna)

Wzorowa żona komendanta i matka o łagodnym sercu, ale też - jak mawia zabiegający o jej względy Marian - „wspaniałym potencjale zaradności”. Dowód? Jej mąż zbudował dom, spłodził syna, ale to ona musi zasadzić drzewo, które uratuje ich burzliwy związek…

ANETA (Katarzyna Cynke)

Uprowadzona narzeczona mimo woli, wykorzystana z wyboru. Energiczna i przebiegła łowczyni mężczyzn i ich ukrytych fortun, nie ma nic przeciwko utracie resztek niewinności pod okiem i ręką namiętnego po(d)rywacza Andrzeja.

MARIOLA (Maja Bohosiewicz)

Zaprawiona w żeńsko-męskich wojnach przyjaciółka Agaty, która zna skryte marzenia nastoletnich prawiczków. Swata swoją zdesperowaną kumpelę z coraz młodszymi adoratorami. Drapieżna i niebezpieczna niczym kotka…

JACEK BORUSIŃSKI (Andrzej)

Urodzony 5 września 1972 roku, współtwórca MUMIO, nagrodzony m.in.: teatralną Nagrodą im. Leona Schillera za całokształt twórczości, II nagrodą w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1999 roku (obecnie jest Członkiem Rady Artystycznej Przeglądu), a także Wiktorami za rok 2005 w kategoriach: „najwyżej ceniony piosenkarz lub artysta estrady" oraz „największe odkrycie telewizyjne 2005 roku". Napisał scenariusz, wyreżyserował i zagrał jedną z głównych ról w filmie „Hi Way”. Od początku swojej kariery związany z teatrem - m.in. wyreżyserował przedstawienie "Eskurial" wg Michela de Ghelderode oraz zagrał w spektaklu "C-activ" wrocławskiego Teatru Capitol. Popularny bohater serii reklam jednej z sieci komórkowych, w których razem z pozostałymi członkami Mumio daje popis wybornego poczucia (absurdalnego) humoru. Aktualnie pracuje nad scenariuszem swojego drugiego filmu fabularnego. Ze Sławomirem Kryńskim spotyka się już po raz drugi - zagrał w poprzednim filmie reżysera pt. „To nie tak jak myślisz kotku”.

KRZYSZTOF STELMASZYK (Zygmunt)

Urodzony 2 marca 1959 roku w Warszawie aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim warszawskiej PWST w 1984 roku. Poza licznymi rolami na deskach teatrów warszawskich: Współczesnego, Dramatycznego i Narodowego (m.in. „Niebezpieczne związki" Zbigniewa Zapasiewicza, „Mistrz i Małgorzata" i „Wniebowstąpienie" w reżyserii Macieja Englerta, „Testosteron" Agnieszki Glińskiej i „Narty Ojca Świętego" Piotra Cieplaka) zabłysnął epizodami w „Kuchni polskiej” i „Czterdziestolatku 20 lat później” (1993), ważnymi rolami w popularnych serialach „Magda M”, „Złotopolscy” i „Radio Romans” oraz użyczając głosu w polskich wersjach językowych filmów dla dzieci i młodzieży („Potwory i spółka”, „Rybki z ferajny”, „Wpuszczony w kanał”, „Skok przez płot”, „Hop”). Największą popularność przyniosły mu występy w „polskiej komedii hormonalnej” „Testosteron” (2007) i tegorocznych przebojach „Och, Karol 2” i „Wojna żeńsko-męska”.

MARIAN DZIĘDZIEL (Stanisław)

Charakterystyczny aktor filmowy i teatralny, uhonorowany nagrodą Polskiej Akademii Filmowej Orzeł oraz nagrodą na FPFF w Gdyni za Najlepszą Pierwszoplanową Rolę Męską za postać ojca panny młodej w głośnym „Weselu” Wojciecha Smarzowskiego, u którego zagrał ponownie ze znakomitym efektem w „Domu złym”, za co otrzymał Złotą Kaczkę. Rodowity Ślązak, urodzony 5 sierpnia 1947 roku w Gołkowicach, ukończył krakowską PWST. Debiutował na małym ekranie w jednym z odcinków „Stawki większej niż życie” (1968), a jako jeden z aktorów Kazimierza Kutza wystąpił w „Soli ziemi czarnej”, „Perle w koronie” i „Śmierć jak kromka chleba” oraz w serialu „Sława i chwała”. Współpracował też z Krzysztofem Krauze („Gry uliczne” , „Mój Nikifor”), Bogusławem Lindą – reżyserem („Sezon na leszcza”, „Jasne, błękitne okna”), Romanem Polańskim („Pianista”), Juliuszem Machulskim („Vinci”), Feliksem Falkiem („Komornik”), Markiem Koterskim „(Wszyscy jesteśmy Chrystusami”), Filipem Bajonem („Śluby panieńskie”) i Dariuszem Jabłońskim („Wino truskawkowe”). W 2011 za kreację w filmie „Kret” otrzymał nagrodę za Najlepszą Drugoplanową Rolę Męską na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

JAN FRYCZ (Julian)

Urodzony 15 maja 1954 roku w Krakowie, absolwent PWST w Krakowie, aktor teatralny i filmowy, od 2008r. związany z Teatrem Narodowym w Warszawie. W 2003 zdobył nagrodę za drugoplanową rolę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film „Pornografia” Jana Jakuba Kolskiego. W 2004 i 2005 roku był laureatem Orła – Polskiej Nagrody Filmowej za drugoplanowe role w „Pornografii” i w „Pręgach” Magdaleny Piekorz, nominowany do tej samej nagrody za role w „Korowodzie” Jerzego Stuhra (2008) i „Różyczce” Janusza Kidawy Błońskiego (2011).

JACEK BRACIAK (Marian)

Jeden z najbardziej pracowitych polskich aktorów teatralnych, telewizyjnych i filmowych. Urodził się 12 maja 1968 roku w Drezdenku, jest absolwentem warszawskiej PWST, którą ukończył w 1991 roku. Od tego czasu współpracuje z Teatrem Powszechnym w Warszawie, gdzie wystąpił w szeregu interesujących ról m.in. w przedstawieniach wg Gombrowicza, Czechowa, Bułhakowa, czy Dostojewskiego. Przez lata znany jako mistrz epizodu, np. w „Weiserze” Wojciecha Marczewskiego czy „Warszawie” Dariusza Gajewskiego. Wielką popularność przyniosły mu role w serialach: „Klan”, „Boża podszewka”, „Złotopolscy”, „13 posterunek”, „Miodowe lata”, „Na dobre i na złe”, „Kasia i Tomek” , „Glina”, „Oficer” , „Magda M.”, „Pitbull”, a ostatnio jako Pshemko w „Brzyduli” i u boku Anny Muchy w przebojowym „Prosto w serce”. Jego najważniejszą rolą kinową była bezspornie postać Jureczka w głośnym „Edim” (2002) Piotra Trzaskalskiego. Za tę rolę aktor otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Aktora Drugoplanowego na FPFF w Gdyni oraz nagrodę Polskiej Akademii Filmowej - Orła. Użyczył swojego głosu wielu bohaterom filmów familijnych (m.in. „Pinokio”, „Mali agenci 2: Wyspa marzeń”, „Księga dżungli 2”, „Charlie i fabryka czekolady” , „Dżungla” , seria „Artur i Minimki” i „Cziłała z Beverly Hills”).

ANDRZEJ GRABOWSKI (Józek)

Kojarzony przede wszystkim z serialową kreacją Ferdynanda Kiepskiego i z aktorstwem komediowym, ma jednak na swoim koncie co najmniej kilkadziesiąt występów dramatycznych, zarówno w teatrze jak i w kinie. Urodzony 15 marca 1952 roku w Chrzanowie, w 1974 roku ukończył studia w krakowskiej PWST. Debiutował w 1974 r. rolą Witoldyńskiego w „Karykaturach" Kisielewskiego na scenie krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego. Grał także w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (m.in. w „Poskromieniu złośnicy”), zaś w latach 1992-97 był aktorem krakowskiego Teatru Starego, gdzie wystąpił m.in. w „Weselu” Wyspiańskiego i „Rękopisie znalezionym w Saragossie”. Gościnnie współpracuje z krakowskim Teatrem Scena STU („Kwartet", „Scenariusz dla trzech aktorów", „Kto się boi Wirginii Wolf?"), ma też na swoim koncie ponad 40 ról Teatru TV. Po występach u Wojciecha Marczewskiego (serial „Odejścia, powroty”), Jana Jakuba Kolskiego („Cudowne miejsce”) Kazimierza Kutza („Śmierć jak kromka chleba”, „Pułkownik Kwiatkowski” i serial „Sława i chwała”) zabłysnął ogromnym talentem komediowym w drugoplanowych rolach w „Dniu świra”, „Superprodukcji”, „Karierze Nikosia Dyzmy”, „E=mc²”, „Zróbmy sobie wnuka”. Najważniejsze role dramatyczne Grabowskiego w ostatnich latach to „Pitbull” Patryka Vegi (film i serial), „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” Marka Koterskiego i „Świadek koronny”. Jest zdobywcą Nagrody dla Najlepszego Aktora na Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście (2004).

SŁAWOMIR ORZECHOWSKI (Leon)

Urodzony 6 lipca 1958 roku Warszawie, absolwent stołecznej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, związany obecnie z Teatrem Współczesnym w Warszawie, ma na koncie także role w inscenizacjach Teatru Dramatycznego, Północnego, Polonia i Studio. Nagrodzony w 2002 roku Feliksem za kreację w „Pamięci wody” w reżyserii Agnieszki Glińskiej, od 1984 roku występuje w produkcjach kinowych (debiutem był „Bohun i Kmicic”), z których popularność przyniosły mu „Bal na dworze w Koluszkach” Filipa Bajona, „Psy” Władysława Pasikowskiego, „Kiler” Juliusza Machulskiego, „Trzy dni bez wyroku”, „Ostatnia misja”, „Tam i z powrotem” oraz „Sfora” Wojciecha Wójcika, „Cześć, Tereska” Roberta Glińskiego, „Nigdy w życiu” Ryszarda Zatorskiego, „To nie tak jak myślisz, kotku” Sławomira Kryńskiego i „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” Antoniego Krauze. Orzechowski nie stroni także od występów w serialach („13 posterunek”, „Miodowe lata”, „Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „Zostać miss”, „Na wspólnej”, „Glina”, „Kryminalni”) i Teatrze Telewizji („Miss samotnych serc” i „Rachunek błędów”).

TOMASZ KAROLAK (Policjant)

Urodzony w Radomiu, w 1997 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Występował w teatrach Starym, Stu i im. Słowackiego w Krakowie oraz na deskach łódzkiego Teatru Nowego. Karierę filmową rozpoczął w 2003 roku od roli w komedii „Ciało". Największą popularność przyniósł mu jednak oglądany przez miliony widzów stacji TVN serial „39 i pół”. Wiosną 2010 roku otworzył w Warszawie Teatr IMKA, który jak sam podkreśla, ma być „głosem pokolenia 40-latków”.

IWONA WSZOŁKÓWNA (Janina)

Urodzona 13 kwietnia 1975 roku popularna aktorka teatralna, telewizyjna (najpopularniejsze role w serialach „Niania” i „Camera Café”) i kinowa. W 2000 roku ukończyła PWST w Krakowie i rozpoczęła pracę w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Dwa lata później za rolę Jolki we „Wniebowstąpieniu” Tadeusza Konwickiego (w reżyserii Macieja Englerta) nominowana do Feliksów Warszawskich za sezon 2001/2002 w kategorii „Najlepsza rola aktorska twórcy, który nie pracuje dłużej niż pięć lat od chwili uzyskania absolutorium". W 2006 roku jury Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku przyznało jej także nagrodę w kategorii „Najlepsza aktorka komediowa”.

KATARZYNA CYNKE (Aneta)

Urodzona 11 marca 1982 roku w Warszawie aktorka teatralna i filmowa. W 2005 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Występowała w Teatrze Nowym w Łodzi, działa tam na tzw. „Scenie Młodych". Obecnie jest aktorką Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. W 2007 roku Cynke została uhonorowana Brylantem „Dziennika Łódzkiego". Zdobyła popularność dzięki serialom „Oficerowie" i „Fałszerze. Powrót Sfory". W kinie zadebiutowała w roku 2004 w niezależnym filmie Radosława Hendela „Spam". Wystąpiła także w filmach „Niezawodny system", „Hel” oraz „Dom zły”.

MAŁGORZATA BUCZKOWSKA –SZLENKIER (Pielęgniarka)

Urodzona 25 sierpnia 1976 roku, absolwentka PWST w Krakowie. Występowała w Teatrze Polskim we Wrocławiu i Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. W 2002 roku debiutowała jako aktorka filmowa epizodyczną rolą w „Chopin. Pragnienie miłości” w reżyserii Jerzego Antczaka. Jej pierwszą ważną rolą kinową była Aga w noweli „Śląsk” w reżyserii Anny Kazejak-Dawid w „Odzie do radości”. Za drugoplanową rolę Leny w „0 1 0” Piotra Łazarkiewicza w 2008 roku otrzymała pierwszą nominację do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Rok później otrzymała kolejną nominację do tej nagrody za pierwszoplanową kreację w filmie „Jestem twój” Mariusza Grzegorzka. Znana z występów w serialach telewizyjnych, m.in. „Twarzą w twarz”, „Barwy szczęścia” i „Londyńczycy”. Popularność przyniosła jej rola w hicie kinowym Sławomira Kryńskiego „To nie tak jak myślisz, kotku” oraz komedii Juliusza Machulskiego „Kołysanka”.

MAJA BOHOSIEWICZ (Mariola)

Aktorka filmowa i serialowa, absolwentka krakowskiego liceum o profilu aktorskim, która pasją do kina i teatru zaraziła się od swojej siostry, Sonii Bohosiewicz. Zadebiutowała na deskach krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego w sztuce „Dzika kaczka” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. Wystąpiła w filmach „Warsaw Dark” („Izolator”) Christophera Doyle’a, „Wojna żeńsko-męska” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, a także „Hochzeitpolka” („Weselna Polka”) Larsa Jessena. Zagrała także kilka mniejszych ról w tak znanych serialach jak „Ojciec Mateusz”, „Szpilki na Giewoncie” i „M jak miłość”. Dużą popularność przyniosła jej rola Kingi w serialu TVP1 „Londyńczycy”.

IZA KUNA (Alicja)

Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, związana ze stołecznym Teatrem Polskim i Teatrem Narodowym. Brała udział w wielu etiudach filmowych Mistrzowskiej Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy. Za drugoplanową rolę w „33 scenach z życia” otrzymała nominację do Polskiej Nagrody Filmowej - Orzeł 2009, a jej kreacje w „Galeriankach”, „Idealnym facecie dla mojej dziewczyny” oraz „Lejdis” zostały wyróżnione nominacjami do Złotej Kaczki.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC