FILM

śniadanie do łóżka (2010)

Śniadanie do łóżka
Inne tytuły: Na ostrzu noża

Pressbook

Wskutek szalonego zbiegu okoliczności Piotr (Tomasz Karolak) trafia na rozkładówkę poczytnego magazynu i z dnia na dzień zostaje celebrytą. Sesja zdjęciowa przynosi mu sławę i... miłość. Piotr zakochuje się bez pamięci w ponętnej stylistce Marcie (Małgorzata Socha), jednak jego była narzeczona Ewa (Iza Kuna) - szefowa działu mody magazynu i przełożona Marty - jest gotowa na wszystko, aby odzyskać względy eks-faceta. Piotra z kolejnych opresji wyciąga niezawodny kumpel Konrad (Piotr Adamczyk), koneser japońskiej kuchni i japońskich kobiet. Czy męski spryt i przemyślna strategia uwodzenia, którą opracowuje Konrad - wytrawny, przynajmniej we własnym mniemaniu - łamacz serc niewieścich, pozwolą przekonać Martę, że to właśnie Piotr jest facetem, który powinien serwować jej śniadania do łóżka?

Komediowy duet Tomasz Karolak - Piotr Adamczyk, który rozbawił widownię do łez w kinowym przeboju “Nie kłam, kochanie”, powraca na ekran w „Śniadaniu do łóżka”, najbardziej niegrzecznej komedii sezonu, do której scenariusz, wraz z Krzysztofem Langiem, napisała Hanna Węsierska - współautorka sukcesu „Lejdis”! Tym razem role się odwracają. To TOMASZ KAROLAK znajdzie się w komicznych tarapatach wynikłych z relacji z kobietami, zaś biegły w męsko-damskich potyczkach PIOTR ADAMCZYK podzieli się z nim niejedną złotą myślą na temat pań. Czy jego rady pomogą Tomkowi w wyborze między nowo poznaną piękną MAŁGOSIĄ SOCHĄ i pełną temperamentu eks-partnerką, którą brawurowo zagrała IZA KUNA?

Na ścieżce dźwiękowej najniegrzeczniejszej komedii jesieni znalazło się mnóstwo przebojowej muzyki, w tym specjalnie skomponowana do filmu tytułowa piosenka Andrzeja Piasecznego ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA, z muzyką Seweryna Krajewskiego.

PIOTR (Tomasz Karolak) - 100 kilo kłopotów z kobietami

Wielkie serce w masywnym ciele. Świetnie radzi sobie z jednośladami i pieczeniem pizzy, za to relacje z kobietami to dla niego pasmo niepowodzeń. Marzy o zaserwowaniu śniadania do łóżka pięknej Marcie, jednak jest mały problem. Marta zapałała do niego szczerą i bezinteresowną nienawiścią od pierwszego... zderzenia z jego skuterem.

MARTA (Małgorzata Socha) - zjada facetów na śniadanie

Piękna, w której drzemie bestia… przynajmniej wtedy, gdy pędzi przez miasto na swoim rowerze, siejąc grozę i panikę wśród innych uczestników ruchu drogowego. Na pierwszy rzut oka Piotr skrajnie nie przypadł jej do gustu. Ale Marta nawet nie podejrzewa, że wkrótce zostanie żywym dowodem na trafność powiedzenia "kto się czubi, ten się lubi".

KONRAD (Piotr Adamczyk) - wybitny znawca kobiet (głównie we własnym mniemaniu)

Kumpel Piotra, miłośnik Azji, medytacji i... nocnych klubów. Ten młody i - jak sam skromnie zaznacza - „sprawny seksualnie” specjalista od gier męsko-damskich chętnie wnosi trochę pieprzu w związki swojego przyjaciela. Jednak kiedy w pobliżu pojawia się jego japońska dziewczyna, z mocnego w gębie samuraja robi się... pekińczyk. Narzeczona wciąż zaskakuje Konrada twierdzeniem, iż zainteresowała się nim ze względu na podobieństwo do Chopina.

EWA (Iza Kuna) - kocha wszystko, co francuskie; nienawidzi smaku porażki

Szefowa działu mody poczytnego magazynu ma dwie pasje: seks i karierę. Chętnie łączy te sprawy, seryjnie uwodząc swoich bossów z importu. Rzuciła Piotra dla igraszek z Francuzem, jednak gdy Piotr zaczyna interesować się Martą, w Ewie budzi się syndrom psa ogrodnika. Aby zneutralizować rywalkę, nie cofnie się przed chwytami poniżej pasa.

TOMASZ KAROLAK (Piotr)

Urodzony w Radomiu, w 1997 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Występował w teatrach Starym, Stu i im. Słowackiego w Krakowie oraz na deskach łódzkiego Teatru Nowego. Karierę filmową rozpoczął w 2003 roku od roli w komedii „Ciało". Najwiekszą popularność przyniósł mu jednak oglądany przez miliony widzów stacji TVN serial „39 i pół”. Wiosną 2010 roku otworzył w Warszawie Teatr IMKA, który jak sam podkreśla, ma być „głosem pokolenia 40-latków”.

MAŁGORZATA SOCHA (Marta)

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, debiutowała jeszcze jako licealistka główną rolą w spektaklu telewizyjnym „Anka" (w reżyserii Radosława Piwowarskiego). Rozpoczynając studia, miała już na koncie pracę na planie przeboju Waldemara Szarka "To my". Największą popularność zagwarantowały występy w serialach "Złotopolscy", "Zostać Miss" oraz rola Violi Kubasińskiej w TVN-owskiej „Brzyduli”. Równie często pojawia się w teatrze, obecnie w sztuce „Zagraj to jeszcze raz, Sam”, wystawianej w warszawskim Teatrze 6. Piętro.

PIOTR ADAMCZYK (Konrad)

Urodził się 21 marca 1972 roku. Warszawską PWST ukończył w 1995 z wyróżnieniem Fundacji Artists for Artist dla „najlepszego studenta”. Jeszcze w trakcie studiów, na drugim roku, pojechał do Londynu na stypendium do Brytyjsko-Amerykańskiej Akademii Teatralnej. Tam, w przedstawieniu dyplomowym, zagrał w języku angielskim Hamleta. Od 1995 r. jest aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie (zagrał m.in. w spektaklach: "Tango", "Łgarz", "Mieszczanin szlachcicem").

IZA KUNA (Ewa)

Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, związana ze stołecznym Teatrem Polskim i Teatrem Narodowym. Brała udział w wielu etiudach filmowych Mistrzowskiej Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy. Za drugoplanową rolę w „33 scenach z życia” otrzymała nominację do Polskiej Nagrody Filmowej - Orzeł 2009, a jej kreacje w „Galeriankach”, „Idealnym facecie dla mojej dziewczyny” oraz „Lejdis” zostały wyróżnione nominacjami do Złotej Kaczki.

KRZYSZTOF LANG (Reżyseria i scenariusz)

Urodzony 2 czerwca 1950 w Warszawie reżyser i scenarzysta. Ma na koncie filmy fabularne i dokumentalne, jak również spektakle teatru telewizji i popularne seriale. Z wykształcenia jest chemikiem, ukończył także Wydział Filmowo-Telewizyjny na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Karierę zaczynał w 1979 jako asystent Piotra Andrejewa przy filmie „Klincz". Współpracował także z Tadeuszem Chmielewskim przy realizacji dramatu „Wierna rzeka" (1983). Debiutował w 1994 roku filmem telewizyjnym „Remis" według scenariusza napisanego wspólnie z Januszem Weissem. Do jego najbardziej znanych filmów należą: „Papierowe małżeństwo" z Joanną Trzepiecińską w jednej z głównych ról (Srebrne Grono na FF w Łagowie) oraz „Prowokator" z Bogusławem Lindą i Krzysztofem Pieczyńskim i jeden z największych przebojów lata 2009 w polskich kinach – „Miłość na wybiegu” z Karoliną Gorczycą, Marcinem Dorocińskim i Tomaszem Karolakiem. Na swoim koncie ma także 13 spektakli Teatru Telewizji, w tym inscenizację „Księcia Homburg" Heinricha von Kleista - za rolę w tym spektaklu Gustaw Holoubek otrzymał Prix Italia. W dorobku dokumentalnym tego reżysera znajdują się takie pozycje jak: „Proces" (Srebrna Sestercja, Szwajcaria), „K-2" (Grand Prix na festiwalu w Grazu) i „Powstanie Warszawskie 44". Wyreżyserował również wiele odcinków seriali takich jak „Magda M", „Fala zbrodni", „Prawo miasta", czy „Wydział zabójstw".

HANNA WĘSIERSKA (scenariusz)

Wschodząca gwiazda scenopisarstwa w Polsce, jej współpraca z Andrzejem Saramonowiczem, Anną Andrychowicz-Słowik, Małgorzatą Saramonowicz i Ewą Sienkiewicz zaowocowała nagrodzonym Złotą Kaczką scenariuszem największego przeboju 2008 roku – „Lejdis”. Ponownie współpracowała z Saramonowiczem przy „Jak się pozbyć celulitu”.

Więcej o filmie:


https://vod.plus?cid=fAmDJkjC