kinomaniak.pl arrow Filmy arrow Nasze najlepsze wesele arrow E recenzje
Nasze najlepsze wesele (2017)

Le sens de la fête

Inne tytuły: C'est la vie!

Le sens de la fête (2017)
Rok: 2017
Gatunek: Komedia
Czas trwania: 117 minut
Produkcja: Belgia, Francja, Kanada
Dystrybutor: Kino Świat
Hasło reklamowe: Zanim śmiech was nie rozłączy!
FilmRank: Brak w rankingu
Premiera w Polsce: 18.05.2018
Premiera na świecie: 05.07.2017
Premiera DVD/Blu-Ray: 20.09.2018
Reżyseria: Olivier Nakache , Eric Toledano
Scenariusz: Olivier Nakache , Eric Toledano
Społeczność o filmie Ocena: Dobry
0 głosów
1 osoba lubi ten film

Opis fabuły filmu "Nasze najlepsze wesele":

Max od 30 lat prowadzi firmę zajmującą się organizacją wesel. Zorganizował od podszewki setki takich imprez. Nic dziwnego, że popadł w rutynę i stracił zapał do tej pracy. Tymczasem dostaje ogromne zlecenie. Młoda para - Pierre i Helena - chcą się pobrać w XVII-wiecznym zamku. Max musi zorganizować ślub najlepiej jak potrafi. Zatrudnia więc kelnerów, kucharzy i sprzątaczki. Młodej parze poleca najlepszego fotografa, załatwia zespół muzyczny, a nawet samemu zajmuje się aranżacją kwiatów. Wszystko ma być zapięte na ostatni guzik, a impreza ma się okazać wielkim sukcesem. Seria niefortunnych zdarzeń sprawia jednak, że wszystko idzie nie tak jak trzeba, a wesele marzeń zmienia się w katastrofę jakiej świat jeszcze nie widział. Czy Max i jego ludzie zdołają opanować sytuację, zanim będzie za późno?

E-recenzje filmu "Nasze najlepsze wesele":

Nerwowe wesele 21.05.2018

Max (Jean-Pierre Bacri) prowadzi firmę organizującą wesela. Jest coraz bardziej zmęczony swoją pracą, załamany życiem osobistym, ale chce żeby planowane ...

Hania Bielecka

Nerwowe wesele 21.05.2018

Max (Jean-Pierre Bacri) prowadzi firmę organizującą wesela. Jest coraz bardziej zmęczony swoją pracą, załamany życiem osobistym, ale chce żeby planowane wesele wyszło jak najlepiej. Ma to być wielkie wesele, w zamku, w kostiumach, fajerwerkami, prawdziwym spektaklem. Ale w trakcie wychodzą coraz to nowe problemy, aż wszystko wymyka się spod kontroli.

Francuzi ostatnimi czasy zachwycają mnie swoimi komediami, nie są zbyt wulgarne, sztampowe ani abstrakcyjne. I tak jest tutaj, to inteligentna i bardzo zabawna komedia. Nie ma tutaj prymitywnego i sprośnego humoru, ale jest przystępny, każdy go zrozumie i mała szansa, żeby się chociaż raz nie zaśmiać. Zwłaszcza na takich scenach jak desperackie zatykanie gości ciastkami, program artystyczny pana młodego. Jest tu cała plejada zwariowanych, wyrazistych postaci, skecz goni skecz, widz czuje wciągnięty w ten zwariowany kołowrotek.

Do tego jest to inteligentna, przede wszystkim nieoklepana, pomysłowa komedia, która ma bardzo pozytywne przesłanie.
Hania Bielecka

Dane finansowe filmu "Nasze najlepsze wesele":

Budżet filmu: €14,850,000

Przychody z biletów w USA: Brak danych

Przychody z biletów poza USA: Brak danych

Przychody z biletów ogólnie: Brak danych

Brak szczegółowych informacji finansowych