kinomaniak.pl arrow Filmy arrow M jak morderca arrow E recenzjeM jak morderca

Hangman

2017r.
Hangman (2017)
Rok: 2017
Gatunek: ThrillerKryminał
Produkcja: USA
Studio: Saban Films
Dystrybutor: Akson
FilmRank: Brak w rankingu
Premiera w Polsce: 05.01.2018
Premiera w USA: 22.12.2017
Premiera na świecie: 24.11.2017
Poczytaj również na: M jak morderca
Reżyseria: Johnny Martin
Scenariusz: Michael Caissie , Charles Huttinger , Phil Hawkins
Społeczność o filmie Ocena: Dobry 3.0
2 głosy
0 osób lubi ten film

Ray Archer (Al Pacino) to emerytowany detektyw, który pracował w wydziale zabójstw. Nie jest mu jednak dane cieszyć się emeryturą, bo w mieście grasuje seryjny morderca, który wciąga Raya do makabrycznej gry. Wraz z profilerem Willemem Ruineymem (Karl Urban) i dziennikarką śledczą Christi Davies (Brittany Snow) Ray staje przez najtrudniejszym zadaniem w swojej karierze - złapaniem mordercy, który gra z nimi w wisielczą grę.

W pogoni za złem 07.01.2018

W mrocznym thillerze Johnny Martina "M jak morderca" możemy zobaczyć wielką gwiazdę Ala Pacina, jako emerytowanego detektywa. Wkrótce jego spokojne ...

Hania Bielecka

W pogoni za złem 07.01.2018

W mrocznym thillerze Johnny Martina "M jak morderca" możemy zobaczyć wielką gwiazdę Ala Pacina, jako emerytowanego detektywa. Wkrótce jego spokojne teraz życie zakłóca prośba policjanta Willa (Karl Urban) o pomoc w schwytaniu seryjnego mordercy... Towarzyszy im dziennikarka Christi (Brittany Snow).
Szalonej wręcz fantazji twórcom nie brakuje. Bohaterzy zaskakująco łatwo i sprawnie wpadają na kolejne, zagmatwane wskazówki mordercy co do kolejnych ofiar. Brakuje tutaj często logiki, wiele jest przekombinowań, chaosu, ale... film ten ogląda się naprawdę dobrze. Na pewno się nie dłuży, co chwilę dzieje się coś nieoczekiwanego, widz jest trzymany w napięciu. Umiejętnie, z emocją pokazano trójkę bohaterów, ich wzajemne oddziaływanie na siebie, skryte cierpienia z którym muszą się mierzyć, to jak stają się przyjaciółmi. Al Pacino nadal jest w bardzo dobrej aktorskiej formie. Są tu wyraźne fascynacje innymi sławnymi dreszczowcami jak "Siedem", czy "Kolekcjoner kości".
Bardzo dobrze stworzono mroczny klimat, scenografię, o detale i rekwizyty. Technicznie, wizualnie jest to bardzo porządne kino, a sama historia również jest ciekawa, pełna zwariowanych wręcz rozwiązań i dreszczyku emocji.
Hania Bielecka

Budżet filmu: 0

Przychody z biletów w USA: Brak danych

Przychody z biletów poza USA: Brak danych

Przychody z biletów ogólnie: Brak danych

Brak szczegółowych informacji finansowych