kinomaniak.pl arrow Filmy arrow Krucyfiks arrow E recenzje
Krucyfiks (2017)

Crucifixion, The

Crucifixion, The (2017)
Rok: 2017
Gatunek: ThrillerHorror
Czas trwania: 90 minut
Produkcja: Rumunia, Wielka Brytania
Dystrybutor: Kino Świat
FilmRank: 7
Premiera w Polsce: 13.10.2017
Premiera na świecie: 01.07.2017
Premiera DVD/Blu-Ray: 22.02.2018
Reżyseria: Xavier Gens
Scenariusz: Chad Hayes , Carey Hayes
Społeczność o filmie Ocena: Dobry 4.0
13 głosów
1 osoba lubi ten film

Opis fabuły filmu "Krucyfiks":

Ksiądz Anton trafia do więzienia, po tym jak został skazany za zabójstwo opętanej zakonnicy, nad którą sprawował egzorcyzmy. Sprawa tych egzorcyzmów bardzo interesuje Nicole Rawlins - zdolną dziennikarkę śledczą, która od lat pokazuje nieprawidłowości w działaniach kościoła. Żeby lepiej zbadać sprawę Nicole jedzie do Rumuni do małego miasteczka, w którym miały miejsce tajemnicze wydarzenia z udziałem księdza Antona i zamordowanej zakonnicy. Szybko okazuje się, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana niż to wydawało się na początku. Czy ksiądz rzeczywiście przyłożył rękę do zabójstwa zakonnicy czy też może przegrał walkę z demoniczną obecnością?

E-recenzje filmu "Krucyfiks":

W sidłach zła 15.10.2017

Filmów o egzorcyzmach było bardzo dużo, niektóre jednak wciąż wzbudzają wiele strachu i świeżości jak "Egzocyzmy Emily Rose" czy "Obecność". ...

Hanna Bielecka

W sidłach zła 15.10.2017

Filmów o egzorcyzmach było bardzo dużo, niektóre jednak wciąż wzbudzają wiele strachu i świeżości jak "Egzocyzmy Emily Rose" czy "Obecność". Niestety w tym przypadku tak nie jest. Film Xaviera Gensa ogląda się z zaciekawieniem, jest mroczny klimat Rumunii, ładna bohaterka dziennikarka wyjaśniająca śmierć opętanej zakonnicy. Ale "Krucyfiks" jest mało straszny i jest filmem, który ogląda się dobrze, ale szybko zapomina. Dobrą historię o księdzu, który jest oskarżony o morderstwo spłycono, nie przedstawiono porządnie ani jego postaci ani zakonnicy. Skupiono się na śledztwie dziennikarskim dziewczyny, która nie wydaje się zbyt lotna bo kto ucieka jak się czegoś boi z dala od drogi w sam środek pola kukurydzy?
Można obejrzeć dla mrocznego klimatu, ładnych zdjęć, mądrej rozmowy Nicole z Antonem o wierze, ale nie należy się spodziewać fajerwerków.
Hanna Bielecka

Dane finansowe filmu "Krucyfiks":

Budżet filmu: 0

Przychody z biletów w USA: Brak danych

Przychody z biletów poza USA: Brak danych

Przychody z biletów ogólnie: Brak danych

Brak szczegółowych informacji finansowych