kinomaniak.pl arrow Filmy arrow Autopsja Jane Doe arrow E recenzjeAutopsja Jane Doe

Autopsy of Jane Doe, The

2016r.
Autopsy of Jane Doe, The (2016)
Rok: 2016
Gatunek: Horror
Czas trwania: 86 minut
Produkcja: Wielka Brytania
Studio: IFC Films
Dystrybutor: Monolith
Hasło reklamowe: Nie wiesz o niej nic. Dlatego żyjesz.
FilmRank: 367
Premiera w Polsce: 13.01.2017
Premiera w USA: 02.05.2017
Premiera na świecie: 09.09.2016
Poczytaj również na: Autopsja Jane Doe
Pobierz film w jakości: HQ MQ
Premiera DVD/Blu-Ray: 18.05.2017
Reżyseria: André Øvredal
Scenariusz: Ian B. Goldberg , Richard Naing
Społeczność o filmie Ocena: Dobry 4.0
25 głosów
6 osób lubi ten film

Ojciec i syn - Tommy Tilden (Brian Cox) i Austin Tilden (Emile Hirsch) - pracują jako patologowie. Pewnego dnia dostają do badania ciało ofiary tajemniczego morderstwa. Jest nią Jane Doe - młoda i urodziwa kobieta. Denatka nie ma na ciele widocznych ran, które byłyby przyczyną śmierci. Dlatego koronerzy będą musieli przeprowadzić pełną autopsję ciała, aby odkryć zagadkę śmierci Jane Doe. Tommy i Austin zaczynają odkrywać coraz bardziej dziwaczne wskazówki, które są dopiero początkiem, prowadzącym do przerażającej prawdy.

Tajemnica Jane 14.01.2017

Jane Doe nazywa się w Stanach niezidentyfikowane kobiety, bez tożsamości, tak jak tutaj nazywa się w filmie Norwega Andre Ovredala ...

Hanna Bielecka

Tajemnica Jane 14.01.2017

Jane Doe nazywa się w Stanach niezidentyfikowane kobiety, bez tożsamości, tak jak tutaj nazywa się w filmie Norwega Andre Ovredala „Autopsja Jane Doe” zmarłą, bardzo młodą kobietę.
Sekcję przeprowadzają patolodzy - ojciec (Brian Cox) i syn (Emile Hirsch). W trakcie sekcji okazuje się jak bardzo jest to dziwna i nietypowa sekcja. W ciele Jane odkrywane są coraz bardziej niewytłumaczalne rzeczy, a oni przekonują się, że mają do czynienia z przerażającymi siłami...
Sekcja przeprowadzana jest w powolny, dokładny sposób, ma się aż wrażenie czasem oglądania dokumentu.
Wspaniale jest stworzona atmosfera zimnej, surowej kostnicy, odcięcia od świata, nic nie jest tutaj ważniejsze od rozwikłania zagadki. Napięcie budowane jest powoli, ale od razu wyczuwa się narastającą atmosferę grozy. Pomagają tu "typowe straszaki" jak migające światło, przechodzące postacie czy nagłe włączanie się pewnej piosenki.
Warta uwagi jest kreacja Briana Coxa jako profesjonalnego i rzeczowego patologa, surowego, ale ciepłego i wrażliwego, który w miarę rozwoju akcji zrozumie, że nie wszystko da się wytłumaczyć.
Rzeczywiście hasło reklamowe "nie wiesz o niej nic, dlatego żyjesz" jest bardzo adekwatne, a dlaczego trzeba obejrzeć film i się przekonać.
Jest to inteligentne, oryginalne i naprawdę niepokojące kino grozy, które z pewnością warto obejrzeć.
Hanna Bielecka

Budżet filmu: 0

Przychody z biletów w USA: Brak danych

Przychody z biletów poza USA: $967,236

Przychody z biletów ogólnie: Brak danych

Brak szczegółowych informacji finansowych