kinomaniak.pl arrow Filmy arrow Osaczona arrow E recenzje
Osaczona (2016)

Shut In

Shut In (2016)
Rok: 2016
Gatunek: DramatThriller
Czas trwania: 91 minut
Produkcja: Francja, Kanada, USA
Studio: EuropaCorp
Dystrybutor: Kino Świat
Hasło reklamowe: Nie wierz we wszystko co widzisz.
FilmRank: 147
Premiera w Polsce: 25.11.2016
Premiera na świecie: 11.11.2016
Premiera DVD/Blu-Ray: 06.04.2017
Reżyseria: Farren Blackburn
Scenariusz: Christina Hodson
Społeczność o filmie Ocena: Dobry 4.0
1 głos
1 osoba lubi ten film

Opis fabuły filmu "Osaczona":

Mary Portman (Naomi Watts) pracuje jako dziecięca psycholog. Jej życie legło w gruzach kiedy w wypadku samochodowym zginął jej mąż, a jej syn Steven został sparaliżowany. Mary mieszka sama w dużym domu w Nowej Anglii. Pewnego dnia w do jej gabinetu trafia mały chłopiec Tom. Mary zaczyna go traktować jak własnego syna i powoli zaczyna odnajdywać utracony spokój. Tymczasem podczas burzy śnieżnej, która nawiedza okolicę, Tom znika bez śladu. Mimo natychmiastowej podjętej akcji poszukiwawczej, chłopca nie udaje się odnaleźć. Wszyscy są przekonani, że Tom nie żyje. Wszyscy poza Mary, która od zaginięcia dziecka zaczyna doświadczać niepokojących wizji. Okazuje się, że atak przyrody to tylko początek koszmaru, z którym przyjdzie się zmierzyć Mary w opuszczonym domu. Następuje dalsza seria niedających się racjonalnie wytłumaczyć wydarzeń, a Mary przybliża się powoli do odkrycia straszliwej prawdy.

E-recenzje filmu "Osaczona":

Gdzie jest Tom? 01.12.2016

Kiedy bohaterce "Osaczonej" - Mary (Naomi Watts) w wypadku samochodowym ginie mąż, zamieszkuje sama w wielkim domu, położonym w lesie ...

Hanna Bielecka

Gdzie jest Tom? 01.12.2016

Kiedy bohaterce "Osaczonej" - Mary (Naomi Watts) w wypadku samochodowym ginie mąż, zamieszkuje sama w wielkim domu, położonym w lesie ze sparaliżowanym pasierbem Stevenem (Charlie Heaton). Kiedy ginie odwiedzający ją mały chłopiec Tom - kobieta wszczyna poszukiwania i zaczynają ją prześladować koszmary...
Duży dom w środku lasu, daleko od cywilizacji faktycznie robi wrażenie. Ukazano ten ładny dom nie jako przytulny azyl, ale tajemniczy, mający wiele zakamarków, nieznany do końca nawet dla mieszkańców.
Naomi Watts jest profesjonalną aktorką, bardzo dobrze pasującą do thrillerów i przekonująco pokazuje zagubienie, samotność i histerię Mary.
Reżyser Farren Blackburn zadbał o klimat - odludzie, panujący mróz i śnieg i bohaterka z tragiczną przeszłością.
Napięcie budowane jest stopniowo i rzeczywiście historia zaczyna wciągać, jest się ciekawym rozwiązania zagadki.
Jest to trzeba przyznać niezbyt oryginalne, często nielogiczne i sztampowe kino, ale mimo tego ogląda się go dobrze - jest zrobione starannie i potrafi zaciekawić.

Hanna Bielecka

Dane finansowe filmu "Osaczona":

Budżet filmu: 0

Przychody z biletów w USA: Brak danych

Przychody z biletów poza USA: Brak danych

Przychody z biletów ogólnie: Brak danych

Brak szczegółowych informacji finansowych