kinomaniak.pl arrow Filmy arrow Pompeje arrow E recenzjePompeje (2014)

Pompeii

Pompeii (2014)
Rok: 2014
Gatunek: DramatAkcjaPrzygodowyRomans
Czas trwania: 105 minut
Produkcja: Niemcy, USA
Studio: TriStar Pictures
Dystrybutor: Monolith
Hasło reklamowe: Dzień, który wstrząsnął światem.
Strona www: http://pompeii-film.de
FilmRank: 2182
Premiera w Polsce: 21.02.2014
Premiera w USA: 21.02.2014
Premiera na świecie: 20.02.2014
Premiera DVD/Blu-Ray: 16.06.2014
Reżyseria: Paul W.S. Anderson
Scenariusz: Janet Scott Batchler , Lee Batchler , Michael Robert Johnson , Julian Fellowes
Społeczność o filmie Ocena: Dobry 4.1
59 głosów
29 osób lubi ten film

Opis fabuły filmu "Pompeje":

Jest 79 rok naszej ery. Rzymskie miasto Pompeje znajduje się w rozkwicie i na pozór nic nie zapowiada nadchodzącej katastrofy. Milo, niewolnik gladiator, przybywa do miasta, by stoczyć walkę, która może dać mu wolność i prawo do ubiegania się o rękę ukochanej Flavii. Jego szanse są nikłe, bo dziewczyna została już przeznaczona skorumpowanemu rzymskiemu generałowi. Wkrótce jednak potęga natury odmieni losy wszystkich mieszkańców Pompei. Kiedy Wezuwiusz wybucha, wyrzucając z siebie potoki śmiercionośnej lawy, Milo musi wydostać się z areny, aby uratować życie ukochanej kobiety, podczas gdy majestatyczne Pompeje pochłania żywioł.

E-recenzje filmu "Pompeje":

W cieniu Apokalipsy 26.02.2014

„Pompeje” Paula Andersona to jednocześnie kino historyczne, katastroficzne i romans. Zaledwie kilkadziesiąt lat po śmierci Chrystusa, na Pompeje nadciąga apokalipsa ...

Hanna Bielecka

W cieniu Apokalipsy 26.02.2014

„Pompeje” Paula Andersona to jednocześnie kino historyczne, katastroficzne i romans. Zaledwie kilkadziesiąt lat po śmierci Chrystusa, na Pompeje nadciąga apokalipsa w postaci wybuchu wulkanu. Ale mamy też historię gladiatora Milo (Kit Harington), który w swoim ponurym życiu napotyka piękną Cassię (Emily Browning), o którą musi walczyć z okrutnym senatorem (Kiefer Sutherland).
Film w dużej mierze skupia się na walkach niewolników, jest wiele brutalności i krwi, ale jest to w pełni uzasadnione - widzimy brutalny i mroczny świat ludzi zmuszanych do zabijania. Widać też jak Milo, który w życiu nie zaznał dobra, uczy się przyjaźni i miłości, tego, że może być także kochanym. Romans Cassii i Mila przedstawiono w subtelny, nienachalny sposób, a jednocześnie przekonujący i wyrazisty.
Wizualnie „Pompeje” to wielkie widowisko, dopracowane, oszałamiające, przyciągające wzrok. Wiele tu dbałości o szczegóły, w rekwizytach, strojach, o scenografię i odwzorowanie tamtych czasów. Spektakularny jest wybuch wulkanu, pochłaniający wszystko dookoła, znakomity montaż podkreśla grozę sytuacji.
Ciężko się nudzić na „Pompejach” – są pełne zwrotów akcji, tempa, pięknej wizualności i wzbudzają emocje.
Hanna Bielecka

Dane finansowe filmu "Pompeje":

Budżet filmu: 0

Przychody z biletów w USA: Brak danych

Przychody z biletów poza USA: Brak danych

Przychody z biletów ogólnie: Brak danych

Brak szczegółowych informacji finansowych